nedeľa, 20 júna, 2021
19.3 C
Bratislava
Úvod Politika Politici voličom Ministerstvo vnútra: V obciach aktuálne pomáha 816 členov rómskych občianskych hliadok

Ministerstvo vnútra: V obciach aktuálne pomáha 816 členov rómskych občianskych hliadok

„Je veľmi pozitívne, že o výzvu bol taký veľký záujem. Podarilo sa nám spoločne s Úradom splnomocnenca vlády SR pre rómske komunity, ktorý inicioval výzvu pripraviť produkt, ktorý je jednoduchý po každej stránke. Vytvorili sme nové pracovné miesta, a pomohli tak obciam a mestám v problémových oblastiach. Osobne som tiež veľmi rada, že sa nám podarilo nájsť dodatočné zdroje na uspokojenie veľkého dopytu na MOPS,“ uviedla generálna riaditeľka sekcie európskych programov ministerstva vnútra Adela Danišková.

Rezort vnútra prehodnotil očakávaný vývoj čerpania zdrojov na aktivity pre marginalizované rómske komunity a našiel dodatočné zdroje v rámci OP ĽZ. Alokácia výzvy sa tak zvýšila o viac ako 8 mil. EUR, čo finančné pokrylo všetky projekty, ktoré splnili podmienky výzvy. Vyhodnotením predložených žiadostí o nenávratný finančný príspevok bol ukončený vlani v septembri, čo umožnilo nasadiť MOPS do terénu už na jeseň.

Na výzvu reagoval neočakávaný počet obcí, a to aj napriek veľmi krátkemu termínu na predloženie žiadosti o nenávratný finančný príspevok (ŽoNFP). Vydali sme 148 Rozhodnutí o schválení ŽoNFP, čo v praxi znamená, že 148 obcí dostalo zelenú na projekty, prostredníctvom ktorých sa zriadili miestne občianske poriadkové služby. V rámci 145 zazmluvnených projektov sa tak vytvorilo 816 pracovných miest pre členov hliadok.

Miestne občianske poriadkové služby v minulosti dokázali, že majú pozitívny vplyv na život v obciach. Členovia poriadkových služieb nefungujú len ako výpomoc polícii. Sú to najmä pomocníci v rámci každodenného života v komunite, v ktorej spolupracujú s príslušníkmi integrovaného záchranného systému na území so zvýšenou prítomnosťou marginalizovaných rómskych komunít.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 391,297 Úmrtí 12,486 Uzdravení 377,854 Infikovaných 957 Last updated: 20. júna 2021 - 06:25 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -