štvrtok, 28 januára, 2021
0 C
Bratislava
Úvod Politika Politici voličom Bratislava: Hlavné mesto informovalo ÚVO o dôvodoch zrušenia tendra na osvetlenie Bratislavy

Bratislava: Hlavné mesto informovalo ÚVO o dôvodoch zrušenia tendra na osvetlenie Bratislavy

„Vítam aktivity predsedu Úradu pre verejné obstarávanie v oblasti možných zmien zákona o verejnom obstarávaní, ktoré by zjednodušili procesy, s ktorými sa ako mesto stretávame. Osobne som veľmi rád za prísľub, že ÚVO bude vo veciach procesných a metodologických nápomocný bratislavskému magistrátu,“ povedal primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal.   

Rovnako aj mesto prisľúbilo ÚVO súčinnosť pri vylepšovaní legislatívy v tejto oblasti a to prostredníctvom svojich odborných pripomienok.  

Primátor Bratislavy osobne informoval predsedu ÚVO o situácii, ktorá vznikla v procese prebiehajúceho tendra na verejné osvetlenie. Hlavné mesto bolo totiž konfrontované s tým, že došlo ku zverejneniu mien záujemcov o prevádzkovateľa verejného osvetlenia zo strany ÚVO.    

Na základe našich interných aj externých právnych analýz došlo k závažnému porušeniu princípov verejného obstarávania. Keďže táto závažná chyba spochybnila nestrannosť celej súťaže ako takej, v stredu 14. marca 2018 sme súťaž na verejné osvetlenie Bratislavy zrušili zaslaním oznámenia o zrušení do vestníka verejného obstarávania.

 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 241,392 Úmrtí 4,361 Uzdravení 202,148 Infikovaných 34,883 Last updated: 28. januára 2021 - 10:23 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky