NAJ: Neprijmeme ani jedného imigranta, kým nedosiahneme ekonomické vyrovnanie voči Západu

0
Protest strany NAJ v Bratislave. (Autor: archív NAJ)
Ani Brusel, ani europoslanci naše národné záujmy nezmenia. Naši slovenskí  europoslanci  sú ako spiace batoľatá, ktoré vôbec nepočuť. Nič zásadné pre Slovensko neurobili, iba berú veľké  platy a to je všetko. 
 
1. Prijímanie imigrantov je pre rozvoj ekonomiky nevýhodný, pretože Slovensko potrebuje  zvýšiť platy a penzie našim občanom, a nie stabilizovať súčasné nízke platy tým,  že malá  časť imigrantov bude ochotná pracovať za minimálnu mzdu 480 eur. A naši občania zatiaľ budú odchádzať do zahraničia za lepšie platenou prácou. Je to ako Kocúrkovo a takto si to, veru, nepredstavujeme. Doterajší politici sú zodpovední za pesimizmus, negativizmus a rozpoltenosť národa.
 
Chceme radikálne zvýšiť platy cez minimálnu mzdu  pre našich občanov a veríme, že sa budú vracať Slováci zo zahraničia domov. Minimálne 350 000 Slovákov pracuje v zahraničí. Takto zvýšime masu pracujúcich bez potreby prijať imigrantov.
 
Ako prvé zavedieme reformu školstva spojenú s potrebami trhu. Okamžite zvýšime platy aj penzie.
 
2. Súbežne s týmito opatreniami vykonáme radikálnu reformu školstva, aby sme čím skôr oživili aj pracovné odbory na učilištiach. Končíme ako krajina s lacnou pracovnou silou. Chceme byť krajina, kde sa bude slušne zarábať. Ale musíme zladiť reformu školstva s ekonomikou. Súčasne obnovíme poľnohospodárstvo, štátne farmy a farmárske školy, ktoré na Slovensku zanikajú. A v okolitých krajinách ako Poľsko či Maďarsko prekvitajú. Imigrantov odmietame, ale budeme ústretoví ku kultúrne podobným občanom, Európanom, ktorí by chceli žiť  na Slovensku po uskutočnení našich reforiem, ktoré urobia zo Slovenska atraktívnu krajinu. 
 
3.. Kapitál musíme udržať na Slovensku v maximálnej miere. Slovensko je v zúfalom stave už na prvý pohľad. Kapitál odchádza do zahraničia, takže vyššie zisky firiem sa neprenášajú do ekonomiky a daní tak, ako by sme si to želali. Takže aj tento problém musíme komplexne riešiť, aby sme zabránili úniku kapitálu zo Slovenska a to sa dá dosiahnuť aj prísnejšou  kontrolou vnútropodnikového účtovníctva firiem, čo dnes štát ešte nerobí.  Na Slovensku sa začne žiť a nie prežívať. 
 
 
Viktor Béreš Zdroj: archív Viktora Béreša
 
Akútny problém Slovenska je stále hrozivejšia nerovnováha medzi bohatými a chudobnými. Všetci to vedia, ale iba strana NAJ ponúka demokratické, inteligentné, ale  revolučné riešenia. Vytvoríme silnú strednú triedu.
 
Agresia Nemcov cez druhú svetovú vojnu a podhodenie Slovenska komunistickému systému na štyridsať rokov nebolo tiež naším dobrovoľným rozhodnutím Slovenska. Preto naša odpoveď  Bruselu  môže byť iná a aj je iná v otázke prijatia imigrantov.  
 
Neosobné a chladné otvorenie brány pre imigrantov do krajiny, v ktorej imigrant je druhá kategória človeka po domácich, je málo prínosné, skôr nelogické, čo pozorujeme najmä vo vzniku opozičných skupín, ktoré sa vytvárajú proti hostiteľskej krajine v zahraničí.
 
Naše nemocnice, školstvo, diaľnice, celá ekonomika zaostávajú za západnými susedmi a my musíme teraz prednostne urobiť všetko preto, aby sme dosiahli toto vyrovnanie životnej úrovne. To je naša odpoveď Bruselu. Neprijmeme ani jedného imigranta, kým nedosiahneme ekonomické vyrovnanie voči Západu.
 
Ing. Viktor Béreš
predseda strany NAJ
 
 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu