pondelok, 2 augusta, 2021
21.2 C
Bratislava
ÚvodPolitikaPolitici voličomDanko (SNS): Emócia by nemala riadiť štát

Danko (SNS): Emócia by nemala riadiť štát

„Ak opozícia rokovací poriadok označila iba ako „horalkový zákon“, naši silní partneri v zahraničí ho naopak oceňujú a tak strategický partner ako Nemecko, sa chce ním inšpirovať.“ Vysvetlil na úvod predseda parlamentu a SNS Andrej Danko a k téme Európskej únie a europarlamentu zopakoval, že EÚ potrebuje úniu. „EÚ sa nemôže vzďaľovať domácim a národným témam,“ zdôraznil Andrej Danko. Ako pozitívny príklad je iniciatíva ministerky za SNS Gabriely Matečnej, začať a úspešne aj ukončiť boj za dvojakú kvalitu potravín. Ďalšia téma, kde zase štáty EÚ boli inšpiráciou pre nás, bola téma 13. a 14. platov. „Mám informácie od mnohých zamestnávateľov, že túto systémovú zmenu zavedú. Na rozdiel od iných štátov, práve Slovensko zaviedlo aj daňovú úľavu pre 13. a 14. plat,“ zdôraznil Andrej Danko a spomenul aj novú zmenu, ktorú ide Slovenská  národná strana zaviesť a to zníženú 10 % DPH na ubytovacie služby a cestovné poukážky. „Slovensko je opäť v tejto téme benefitov na chvoste. Takmer všetky štáty EÚ zníženou DPH podporujú rozvoj domáceho cestovného ruchu.“

Relácia sa ďalej venovala aktuálnemu politickému dianiu a dôvere občanov. Predseda NR SR a SNS Andrej Danko opätovne zopakoval a vyzval mladých ľudí, aby vstúpili do politiky a prevzali politickú zodpovednosť za žiadané zmeny. „Emócia by nemala riadiť štát. Mali by sme obnoviť zodpovednosť za to, čo verejne odznie. Nielen na tlačových konferenciách, ale aj na sociálnych sieťach. Politika sa nemôže robiť hádzaním špiny a klamstvami, bez zodpovednosti za svoje slová.“ Povedal šéf SNS s tým, že táto téma musí byť našou prioritou.

Predseda SNS Andrej Danko sa v relácií postavil na stranu svojich nominantov na ministerstvách. „Ak odborníčka na zdravotníctvo je Janka Cigániková, obranu by mal riadiť odborník na odpočúvanie pán Galko, tak mám strach, že opozícia nie je pripravená na zodpovedné riadenie štátu.“

Na záver sa otvorila aj téma nedoriešenej komunikácie s novým predsedom vlády, kde predseda SNS opätovne zdôraznil, že žiaden konflikt nebol, išlo o vyjasnenie si pozícií. „SNS žiadne napätie nevyvoláva, SNS akurát žiada svoje relevantné miesto v koalícií.“ Uzavrel tému Andrej Danko.


728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 392,710 +6 Dnes Úmrtí 12,540 Uzdravení 379,564 Infikovaných 606 Last updated: 2. augusta 2021 - 10:40 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -