ĽS Naše Slovensko: Medzinárodná konferencia v Miláne potvrdila záujem obyvateľov európskych krajín brániť svoju identitu

0
Ľudová strana Naše Slovensko (Autor: Ľudová strana Naše Slovensko)

Členovia Aliancie ako aj ďalší priaznivci prišli z celej Európy (a dokonca aj z USA), aby sa zúčastnili na programe a aby preukázali ochotu a schopnosť odolať neprimeranému a úplne nedemokratickému prenasledovaniu zo strany bruselských orgánov.

Okrem programu členovia Aliancie schválili aj pristúpenie dvoch ďalších národných strán k Aliancii – LePen z Grécka a Noua Dreapta z Rumunska a zvolili Jean-Marie Le Pena za čestného predsedu Aliancie.

Po oficiálnej časti a kongrese Aliancie sa vo verejnej časti ku všetkým prítomným pripojili aj viacerí miestni priaznivci. Hlavnými rečníkmi boli podpredseda APF Nick Griffin; Ivan Bilokapić – Europa Terra Nostra – Chorvátsko; Tudor Ionescu – Noua Dreaptă – Rumunsko; Tomáš Vandas – Dělnická strana sociálnej spravedlnosti (DSSS) – Česko; Gonzalo Martin Garcia – Národná demokracia – Španielsko; Attilio Carelli – Movimento Sociale Fiamma Tricolore; Milan Mazurek – Ľudová strana Naše Slovensko a prezident APF Roberto Fiore – Forza Nuova – Taliansko.

Na stretnutí sme si s ostatnými vymenili skúsenosti, zaujímavé zážitky a dohodli sme sa na ďalšej koordinácii spoločných aktivít na celoeurópskej úrovni.

Ing. Martin Beluský, PhD.
poslanec NR SR
podpredseda ĽS Naše Slovensko

- Reklama -