piatok, 3 júla, 2020
18.5 C
Bratislava
Úvod Politika Politici voličom Most-Híd: Obce na slovensko-maďarskej hranici spojí nový Ipeľský most

Most-Híd: Obce na slovensko-maďarskej hranici spojí nový Ipeľský most

„Výstavba ďalšieho Ipeľského mosta zabezpečí dopravnú obslužnosť tohto územia. Priblíži oba regióny a ľudia ho budú môcť  dennodenne využívať na cestu do práce a na rekreáciu. Má pridanú hodnotu aj pre rozvoj cestovného ruchu v týchto prihraničných regiónoch,“ povedal minister dopravy a výstavby Arpád Érsek.

Ministerstvo dopravy vypracovalo návrh a prerokovanie Dohody o výstavbe spoločného hraničného mosta ako gestor medzivládnych dohôd v cestnej infraštruktúre. Investorská príprava a výstavba mosta na slovenskej strane je v kompetencii obce Vrbovka s podporou Banskobystrického samosprávneho kraja.

Financovanie stavby je plánované z programu cezhraničnej spolupráce Interreg V–A Slovenská republika – Maďarsko 2014–2020, z príspevku štátu prostredníctvom Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR a zo zdrojov Banskobystrického samosprávneho kraja.

Súčasné prepojenie medzi obcami Vrbovka a Őrhalom je zabezpečené pomocou drevenej lávky, ktorá umožňuje prechod chodcom a cyklistom. Nový cestný most bude slúžiť nielen chodcom, bicyklistom, ale aj medzinárodnej osobnej a nákladnej doprave do maximálnej celkovej hmotnosti 3,5 t.

Zdroj: Ministerstvo dopravy SR

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

Poľsko je pre nás vzorom v boji proti korupcii, uviedol Matovič vo Varšave

Poľsko bolo pre Slovensko vzorom v boji proti komunizmu. Dnes je Poľsko v Európe vzorom v boji proti korupcii a v čerpaní európskych prostriedkov, v čom sa...

Francúzsky premiér podal demisiu

Francúzsky premiér Édouard Philippe odovzdal v piatok demisiu do rúk prezidenta Emmanuela Macrona. Oznámil to Elyzejský palác a informáciu priniesla agentúra DPA.

V Česku sa opäť zrýchlil nárast počtu nakazených koronavírusom

V Česku sa po troch dňoch spomaľovania nárast v počte ľudí nakazených novým koronavírusom opäť zrýchlil - za štvrtok ich bolo 132....

Johnson vyzýva na zodpovednosť. Británia otvára od soboty bary

Britský premiér Boris Johnson vyzval obyvateľov krajiny, aby "konali zodpovedne", keď sa v sobotu po viac než troch mesiacoch obmedzení súvisiacich s...
Slovensko
Pozitívne vzorky 1,720 +20 Dnes Úmrtí 28 Uzdravení 1,466 Infikovaných 226 Last updated: 3. júla 2020 - 12:39 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky