piatok, 22 januára, 2021
5.1 C
Bratislava
Úvod Politika Politici voličom Most-Híd: Obce na slovensko-maďarskej hranici spojí nový Ipeľský most

Most-Híd: Obce na slovensko-maďarskej hranici spojí nový Ipeľský most

„Výstavba ďalšieho Ipeľského mosta zabezpečí dopravnú obslužnosť tohto územia. Priblíži oba regióny a ľudia ho budú môcť  dennodenne využívať na cestu do práce a na rekreáciu. Má pridanú hodnotu aj pre rozvoj cestovného ruchu v týchto prihraničných regiónoch,“ povedal minister dopravy a výstavby Arpád Érsek.

Ministerstvo dopravy vypracovalo návrh a prerokovanie Dohody o výstavbe spoločného hraničného mosta ako gestor medzivládnych dohôd v cestnej infraštruktúre. Investorská príprava a výstavba mosta na slovenskej strane je v kompetencii obce Vrbovka s podporou Banskobystrického samosprávneho kraja.

Financovanie stavby je plánované z programu cezhraničnej spolupráce Interreg V–A Slovenská republika – Maďarsko 2014–2020, z príspevku štátu prostredníctvom Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR a zo zdrojov Banskobystrického samosprávneho kraja.

Súčasné prepojenie medzi obcami Vrbovka a Őrhalom je zabezpečené pomocou drevenej lávky, ktorá umožňuje prechod chodcom a cyklistom. Nový cestný most bude slúžiť nielen chodcom, bicyklistom, ale aj medzinárodnej osobnej a nákladnej doprave do maximálnej celkovej hmotnosti 3,5 t.

Zdroj: Ministerstvo dopravy SR

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 231,242 Úmrtí 3,801 Uzdravení 181,129 Infikovaných 46,312 Last updated: 22. januára 2021 - 05:08 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky