Ministerstvo hospodárstva: Do Trebišova prišiel nový investor, prácu má pre vyše dve stovky ľudí

0
Budova Ministerstva hospodárstva SR (Autor: SITA)

Nový výrobný závod českej spoločnosti Conrop na výrobu, vývoj a predaj veľkoobjemových vakov slávnostne otvorili v Trebišove. Podujatia sa zúčastnil aj minister hospodárstva Peter Žiga. Vyzdvihol, že česká spoločnosť začala pôsobiť v regióne bez štátnej pomoci. Pri rozširovaní investície je ministerstvo hospodárstva pripravené tomuto investorovi podať pomocnú roku. “Budeme určite rokovať o možnostiach a podmienkach, ako im pri rozširovaní prevádzky štát vie otvoriť dvere a podporiť ich výrobu,” uviedol P. Žiga.

Spoločnosť výrobu rozbehla už v lete. Momentálne zamestnáva 50 ľudí a plánuje do konca ďalšieho roka vytvoriť spolu 220 pracovných miest. Zo súčasných zamestnancov polovica nastúpila do závodu priamo z úradu práce. Ako vysvetlil konateľ spoločnosti Radek Horák, nový závod znamená pre spoločnosť rozšírenie výrobných kapacít. Už dlhšie sa stretávali s ich nedostatkom v Českej republike ale aj v breznianskom závode na Slovensku. Firma prevádzku otvorila v priestoroch hál bývalej SAD. Prešli rozsiahlou rekonštrukciou a ich celková plocha je takmer 3000 štvorcových metrov. V budúcom roku firma plánuje investície do výroby v ďalšej hale, kde by mala vzniknúť extra čistá prevádzka  na vaky pre farmaceutický priemysel.

Firma Conrop SK, s.r.o. je súčasťou skupiny výrobných spoločností s českým kapitálom, ktoré združuje BR Group. Skupina pôsobí na medzinárodnom trhu v oblasti textilného priemyslu, výroby dielov pre automotive a strojárenstve. Zamestnávajú cez 2000 ľudí.

TASR, Odbor komunikácie MH SR

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu