nedeľa, 24 septembra, 2023
14.2 C
Bratislava
Úvod Politika Politici voličom Most-Híd: Ministerstvo dopravy na trati Bratislava – Komárno čaká na poschodové vozne

Most-Híd: Ministerstvo dopravy na trati Bratislava – Komárno čaká na poschodové vozne

0
Most-Híd (Autor: Most-Híd)

„Situáciu na tejto trati intenzívne riešime aj s ohľadom na zhoršujúcu sa  dopravnú situáciu v Bratislave, ktorej musíme čeliť. Vyzval som súkromného dopravcu, aby na trati zabezpečil poschodové vozne. Iba tak vieme zásadným spôsobom zvýšiť kapacitu a môžeme odviezť viac cestujúcich ako doteraz. Sme pripravení urýchliť proces nevyhnutného schválenia takýchto vozňov na Dopravnom úrade, aby mohli jazdiť čo najskôr“ povedal minister dopravy A. Érsek.

Na trhu sú dostupné pochodové vozne nemeckej výroby, pričom kapacita jedného je 120 miest na sedenie, čo je o 32 viac ako v inom bežnom vozni. Len pri trojvozňovej súprave by sa tak zvýšil počet sedadiel o 96 miest. Ministerstvo dopravy zároveň očakáva od spoločnosti RegioJet, ktorá dopravu na trati BA – Komárno prevádzkuje, aj podrobnosti k radeniu týchto vlakov v rannej špičke a v neposlednom rade cenovú ponuku. Za posledných päť rokov sa počet cestujúcich na trati BA – Komárno takmer zdvojnásobil. Situáciu na trati zároveň komplikuje fakt, že ide o jednokoľajnú trať a pridanie ďalšieho ranného posilového vlaku z dôvodu ich hustého vedenia dnes nie je možné.

Ministerstvo dopravy pracuje na ďalších, finančne aj časovo rýchlo vykonateľných opatreniach, ktoré by zlepšili priepustnosť na trati a znamenali tak viac odvezených ľudí.  

Zdroj: Ministerstvo dopravy SR

 

- Reklama -