utorok, 28 septembra, 2021
21.3 C
Bratislava
ÚvodPolitikaPolitici voličomÚrad podpredsedu vlády: ÚPVII pokračuje v boji proti podvodom pri implementácii eurofondov

Úrad podpredsedu vlády: ÚPVII pokračuje v boji proti podvodom pri implementácii eurofondov

Podujatie v rámci projektu medzinárodnej spolupráce s názvom „Od stratégie k činu: Zabezpečenie integrity a riadenia rizík spojených s podvodmi  pri čerpaní fondov Európskej únie na Slovensku“  sa konalo v dňoch od 27. februára do  1. marca.

Hlavnou témou trojdňovej misie bolo oboznámenie zástupcov OECD o zastavení rizík, ktoré sú spojené s podvodmi v prostredí riadiacich orgánov na Slovensku. Zároveň  sa počas troch dní diskutovalo aj o kľúčových prvkoch na zlepšenie hodnotenia a monitorovania rizík spojených s podvodmi. Podujatie je súčasťou aktivít vyplývajúcich z memoranda, ktoré podpísal podpredseda SR pre investície a informatizáciu Richard Raši so zástupkyňou generálneho tajomníka OECD Mari Kiviniemi.

Očakáva sa, že výstupom projektu medzinárodnej spolupráce bude stratégia spolu s akčným plánom ako hlavným strategickým dokumentom v oblasti boja s korupciou a podvodmi pri implementácii fondov Európskej únie.

Plánujú sa aj konkrétne opatrenia, vďaka ktorým sa zlepší súčasný stav. Hlavným cieľom zavedenia týchto opatrení bude zásadný vplyv na kvalitu implementácie aj v programovom období po roku 2020. Predpokladá sa, že stratégia by mohla byť hotová do júla tohto roka.


728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 409,621 +1,012 Dnes Úmrtí 12,606 +10 Dnes Uzdravení 386,622 Infikovaných 10,393 Last updated: 28. septembra 2021 - 18:10 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -