Danko (SNS): Nové ministerstvo zvýši konkurencieschopnosť nášho turizmu

0
Andrej Danko (Autor: TASR)

„Lepšiu budúcnosť Slovenska môžeme zabezpečiť len prostredníctvom systémových opatrení. Práve o ne, sa my, v parlamente, neustále snažíme. A oblasť cestovného ruchu, si podľa mojej mienky, zaslúži osobitnú pozornosť. Môže sa totiž stať hnacím motorom našej ekonomiky, “ povedal Andrej Danko.

Andrej Danko od nástupu do funkcie neustále prihliadal vo svojej legislatívnej práci práve na túto problematiku. Svedčí o tom aj vysoké množstvo opatrení, ktoré sa mu podarilo v parlamente presadiť. Či už zrýchlené odpisy hnuteľného aj nehnuteľného majetku na šesť rokov v kúpeľných mestách, zníženie DPH na ubytovacie služby a potraviny, či rekreačné poukazy. „Podľa údajov zo Štatistického úradu bol v tomto júli, v komparácii s číslami z toho minuloročného, nárast tržieb v ubytovacích zariadeniach o 27 percent a v reštauračných zariadeniach nárast o 23 percent,“ skonštatoval šéf parlamentu.

Tieto štatistiky, podľa jeho slov, hovoria jasnou rečou. Ak bolo totiž minulý rok na Slovensku 15 miliónov prenocovaní, tento rok by sa počet prenocovaní mohol vyšplhať na 20 miliónov prenocovaní. „Som veľmi rád, že môžem s hrdosťou povedať, že ide o jedno zo systematických opatrení z dielne SNS,“ uviedol.

„Zaznamenávame, že o Slovensko začínajú mať čoraz väčší záujem turisti z Ázie. Zároveň je záujem aj o služby, akými sú svadby na stredovekých hradoch či zámkoch,“ doplnil Ján Svoboda, riaditeľ Asociácie historických hotelov Slovenska. „Aj práve preto považujem rozvoj turizmu na Slovensku a zriadenie ministerstva športu a cestovného ruchu za jednu z mojich priorít. Práve táto iniciatíva naštartuje rozvoj tejto oblasti tak na domácej ako aj medzinárodnej úrovni. Budem robiť všetko preto, aby spomínaný nový rezort fungoval od 1.1.2021,“ uzavrel predseda Národnej rady.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu