piatok, 24 septembra, 2021
16.5 C
Bratislava
ÚvodPolitikaPolitici voličomÚrad vlády SR má zacielené na rozvoj líderstva v štátnej správe

Úrad vlády SR má zacielené na rozvoj líderstva v štátnej správe

Na analýzach Úrad vlády SR participuje s viacerými odborníkmi zo štátnej správy, samosprávy, ale aj akademickej obce, ktorí sú zároveň aj členmi pracovných skupín. Inšpiruje sa tiež odporúčaniami OECD ako jedného z kľúčových partnerov úradu v oblasti riadenia ľudských zdrojov v štátnej správe a dlhodobo realizuje manažérske vzdelávanie.
 
Začiatkom októbra 2019 sekcia štátnej služby a verejnej služby pripravila prieskum, ktorý sa týka pocitov, postojov a názorov  o tom, ako sú vo svojej práci  zamestnanci vedení a motivovaní. V dotazníku môžu, napríklad,  respondenti anonymne charakterizovať svojho nadriadeného a odpovedať na otázky, ako napr.: „Ste spokojný/á so štýlom riadenia/vedenia, ktorý uplatňuje váš priamy nadriadený ?“ , alebo: „Zohľadňuje váš priamy nadriadený váš názor pri rozhodovaní? “, alebo: „Povedali by ste, že na vašom pracovisku sa dostatočne podporuje váš osobnostný rozvoj a rast? “  a podobne.
 
Prieskum bude realizovaný naprieč celou štátnou správou, to znamená, že úrad  už rozposiela dotazníky a žiada o ich vyplnenie nielen vlastných zamestnancov, ale aj zamestnancov (cca 35 000)  všetkých 216 služobných úradov. Výsledky prieskumu budú odborne vyhodnotené a výraznou mierou prispejú k nastavovaniu a rozvoju   líderstva   a, v neposlednom rade, k zlepšeniu postavenia štátnych zamestnancov, ich kariérneho rastu či motivácie.
 
 Aj touto cestou sa chce Úrad vlády SR poďakovať všetkým za spoluprácu.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 405,931 Úmrtí 12,592 Uzdravení 384,790 Infikovaných 8,549 Last updated: 24. septembra 2021 - 07:25 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -