štvrtok, 5 augusta, 2021
18.4 C
Bratislava
ÚvodPolitikaPolitici voličomÚrad podpredsedu vlády: Aktuálne témy z oblasti digitalizácie, eurofondov i kyber bezpečnosti,...

Úrad podpredsedu vlády: Aktuálne témy z oblasti digitalizácie, eurofondov i kyber bezpečnosti, aj to je jesenná ITAPA 2019

Konferenciu otvorí, Richard Raši, vicepremiér pre investície a informatizáciu. Vo svojom príhovore sa dotkne strategického smerovania Slovenska, úspechov v oblasti informatizácie, napĺňania princípu „Jedenkrát a dosť“, ale spomenie aj, čo všetko nás čaká v rámci digitálnej transformácie. Úrad podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu budú na konferencii zastupovať aj odborníci na programy EŠIF, eGovernment, digitalizáciu aj kybernetickú bezpečnosť.

Diskusia o novom programovom období, stratégiách aj digitalizácii

Ako prebieha príprava nového programového obdobia, ktoré prinesie legislatívne zmeny zo strany Európskej komisie, ale aj pokles poskytovaného finančného balíka? Akú sú priority Slovenska na obdobie 2021 – 2027? Aké kroky nás čakajú na tejto ceste? Začne nové programové obdobie naozaj v roku 2021? Aké dodatočné zdroje budeme môcť využívať? Ako sa môžeme pripraviť na efektívnejšie čerpanie? Na tieto otázky hneď prvý deň ITAPY odpovie Denisa Žiláková, generálna riaditeľka CKO úradu podpredsedu vlády SR pre investície a informatizáciu. Jej kolega Radoslav Repa, generálny riaditeľ sekcie digitálnej agendy bude hovoriť  o tom, aká budúcnosť čaká verejné investície do IKT priemyslu po roku 2021. V diskusii, ktorú bude neskôr popoludní aj moderovať, budú s kolegyňou Michaelou Kollárovou hovoriť o digitálnej transformácii. Peter Kucer sa pripojí do polemík na tému Vládneho cloudu, ich službách a efektívnom využívaní a zúčastní sa aj diskusie o zvýšení dostupnosti e-zdravia.

Kyber bezpečnosť vo verejnej správe, eGovernment i téma digitálnej transformácie

Posledná časť jesennej ITAPY bude zároveň aj stretnutím odborníkov na tému kybernetickej bezpečnosti. Názory, skúsenosti aj zručnosti si vymenia odborníci z úradu podpredsedu spolu s kolegami z SK-CERT, akademickej i súkromnej sféry. V stredu, 13. novembra, bude v plenárnej časti o obrane a boji proti kybernetickým hrozbám i o skúsenostiach s bezpečnosťou vo verejnej správe hovoriť Jan Majtan, generálny riaditeľ kyber sekcie úradu podpredsedu vlády SR. Ján Bačko zhodnotí, čo sa po roku podarilo naplniť, kde je potrebné investovať zvýšené úsilie a aká je vízia rozvoja eGovernmentu pre nasledujúce obdobie. V paneli „eGovernment pre ľudí“ bude Erna Dohnáliková, generálna riaditeľka sekcie sprostredkovateľského orgánu informatizácie spoločnosti hovoriť o implementácii prioritnej osi 7 Operačného programu Integrovaná infraštruktúra. Viera Hainzl a Martin Konečný, odborníci na behaviorálne inovácie, budú diskutovať o benchmarku elektronických služieb na Slovensku. Ich prácou je práve zmeniť eslužby na viac užívateľsky prístupnejšie. Aké pokroky sa im podarili, aj to, že mnohé eslužby sú na Slovensku lepšie spracované ako v zahraničí budú hovoriť v poobednom panely. Obaja pripravili „Metodiku používateľsky kvalitných služieb“, aktualizovali „Jednotný dizajn manuál elektronických služieb“ a vytvorili hodnotenie elektronických služieb v kontexte životných situácií z pohľadu používateľa. Michal Číž a Gustáv Budinský sa chopia moderovania diskusií v paneloch „Technológie digitálnej transformácie“ a „Kde sú ľudia pre IT?“, Milan Andrejkovič, z Dátovej kancelárie úradu podpredsedu vlády SR, sa aktívne zúčastní diskusie na tému Stratégie eGovernmentu. Peter Ďurica, generálny riaditeľ NASES, bude hovoriť o toľko diskutovanej téme, akou sú ľudské zdroje v IT. Poradí, ako vybudovať špičkové tímy v štátnom IT, ako zabezpečovať ich motivovanie, odmeňovanie a kontinuálne vzdelávanie.

Konferencia ITAPA je jednou z najväčších svojho druhu v regióne strednej Európy. Aktuálne sa odborníci z nášho úradu zúčastnia štvrtého ročníka tohto podujatia.


728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 392,845 +94 Dnes Úmrtí 12,541 Uzdravení 379,644 Infikovaných 660 Last updated: 5. augusta 2021 - 00:40 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -