piatok, 23 apríla, 2021
14.1 C
Bratislava
Úvod Politika Politici voličom Stanovisko Generálnej prokuratúry SR k prípadu Lorenz

Stanovisko Generálnej prokuratúry SR k prípadu Lorenz

Generálna prokuratúra Slovenskej republiky odmieta politické zasahovanie do konkrétnych trestných vecí a vždy v každej konkrétnej trestnej veci bude postupovať v zmysle zákona.

Doterajší postup orgánov činných v trestnom konaní preskúma krajský prokurátor v Košiciach. Zároveň zdôrazňujeme, že konajúci prokurátor svojím postupom v trestnej veci vyjadril svoj právny názor, za ktorý ho generálny prokurátor v žiadnom prípade nemieni disciplinárne postihovať. Preto výzvy politikov považuje generálny prokurátor za absurdné najmä za situácie, keď sa opakovane stretávame s rozhodnutiami niektorých sudcov, na základe ktorých sú prepúšťané resp. oslobodzované osoby údajne patriace k mafiánskym skupinám. Je smutné, že v týchto prípadoch politici, ktorí sa k predmetnej trestnej veci vyjadrovali, mlčia a nežiadajú prijatie aj disciplinárnych opatrení!

Generálna prokuratúra SR sa do skončenia sťažnostného konania, resp. do preskúmania trestnej veci nadriadeným prokurátorom, nebude vyjadrovať a prispievať tak k zvyšovaniu mediálneho a politického tlaku na orgány činné v trestnom konaní.

TASR informovala Andrea Predajňová, hovorkyňa Generálnej prokuratúry SR.?

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 378,635 +485 Dnes Úmrtí 11,405 +48 Dnes Uzdravení 255,300 Infikovaných 111,930 Last updated: 23. apríla 2021 - 20:24 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -