nedeľa, 17 januára, 2021
-3.4 C
Bratislava
Úvod Politika Politici voličom Ministerstvo financií: Stretnutie ministrov financií Slovenska a Francúzska v Paríži

Ministerstvo financií: Stretnutie ministrov financií Slovenska a Francúzska v Paríži

Slovensko a Francúzsko sa zhodujú na potrebe dobudovania „architektúry“ eurozóny, vidiac pokračujúcu integráciu, ekonomickú a fiškálnu, ako základný predpoklad posilňovania ekonomík členských krajín. Prehlbovanie spolupráce je nevyhnutnosťou pre lepšie a efektívnejšie zvládanie možných budúcich kríz.

Minister Kažimír vyzdvihol aktivity „krstných otcov“ Francúzska a Nemecka pracujúcich spoločne na stratégii pre EÚ a eurozónu.

“Zachovávať súčasné status-quo nie je riešením a necháva to Európu zraniteľnú,” povedal minister Kažimír.

Od skončenia krízy bolo prijatých a implementovaných viacero systémovo dôležitých zmien, ktoré prispeli k oživeniu európskych ekonomík a posilneniu bankového sektora a je potrebné pokračovať týmto smerom.

Ministri hovorili o potrebe pracovať na nástrojoch zabezpečujúcich fiškálnu disciplínu na jednej strane a stabilizáciu v prípade potreby na strane druhej. Sem spadá aj diskusia o tom čo a ako ďalej s Európskym stabilizačným mechanizmom, ktorý je vnímaný ako kandidát pre vytvorenie európskej formy Medzinárodného menového fondu.

Tlačový odbor
Ministerstvo financií SR

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 222,752 Úmrtí 3,417 Uzdravení 166,555 Infikovaných 52,780 Last updated: 17. januára 2021 - 04:13 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky