utorok, 28 septembra, 2021
21.3 C
Bratislava
ÚvodPolitikaPolitici voličomMinisterstvo školstva: Zelená pre zelené nápady

Ministerstvo školstva: Zelená pre zelené nápady

Využívame solárne panely, recyklujeme odpad, staviame energeticky úsporné budovy a čoskoro budeme možno jazdiť už len elektromobilmi.  To všetko sú nápady, ktorými sa snažíme byť ohľaduplnejší k životnému prostrediu.

Možností ako chrániť životné prostredie je stále viac, pribúdajú ale aj ekologické problémy. Je preto potrebné podporiť každý nápad, ktorý prináša ich riešenie uplatniteľné priamo v praxi.

Nájsť tieto takzvané zelené business nápady pomôže aktuálne aj Zelená letná škola (Green Summer School).  Letná škola je určená pre start-upistov a podnikateľov, ktorí majú prvé kroky tvorby biznis modelu za sebou a identifikovali konkrétny problém, ktorý majú záujem riešiť.  Na základe svojho riešenia by start-upisti mali ponúknuť produkty a služby, ktoré sú schopné uspieť už priamo na trhu.

Okrem toho, že počas Zelenej letnej školy budú intenzívne pracovať na zhodnocovaní svojho podnikateľského plánu, budú mať príležitosť aj konzultácie a spätnej väzby s podnikateľmi či expertmi v oblasti zelených a eko inovácií. Pozornosť zamerajú na oblasť duševného vlastníctvo, marketing, ale i cieľové skupiny.

Jednotlivé tímy na záver Letnej školy v krátkom čase predstavia, formou takzvaného „pitchingu,“ špeciálnej metódy na zaujatie investora, svoje myšlienky a odborná porota vyberie najlepších, ktorí sa zúčastnia Green and Investment Forum v nemeckom Stuttgarte. Fórum ponúka jedinečnú možnosť a príležitosť nadviazať potrebné kontakty s potenciálmi investormi pre ich „zelený nápad.“    

Green Summer School sa bude konať v dňoch 11. až 15. septembra 2017 v Nemecku a účasť na podujatí je bezplatná. Účastnílk si hradí cestovné a ubytovacie náklady. Pre viac informácií: Simona Pede, pede@bwcon.de.

Zelená letná škola je organizovaná v rámci projektu EcoInn Danube, ktorý je súčasťou Dunajského nadnárodného programu. Cieľom projektu je podpora inovácií, životného prostredia a kultúry, energetickej zodpovednosti a dobre spravovaného dunajského regiónu. Participuje na ňom šestnásť organizácií z dvanástich krajín. Slovenská republika je prostredníctvom Centra vedecko-technických informácií SR vedúcim partnerom projektu.     

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 409,621 +1,012 Dnes Úmrtí 12,606 +10 Dnes Uzdravení 386,622 Infikovaných 10,393 Last updated: 28. septembra 2021 - 18:40 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -