Ministerstvo školstva: Podpora pre projekty vzájomnej spolupráce medzi organizáciami v Slovenskej republike a v Čínskej republike (Taiwan)

0
Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SK (Autor: minedu.sk)

Predkladať možno návrhy projektov zo všetkých oblastí VaV s dobou trvania maximálne 24 mesiacov na základe spoločných aktivít VaV. Cieľom projektov bilaterálnej spolupráce je nadviazanie novej alebo zintenzívnenie už existujúcej vedecko-technickej spolupráce, a to použitím hlavne týchto nástrojov:

– príprava spoločných medzinárodných projektov;

– príprava spoločných publikácií a iných výstupov;

– aktívna účasť na konferenciách, organizovanie spoločných vedeckých podujatí;

– vzájomné využívanie prístrojovej a laboratórnej techniky;

– zbieranie výskumných materiálov;

– zapojenie doktorandov a/alebo mladých vedeckých pracovníkov (do 35 rokov).

Agentúra na podporu výskumu a vývoja vyhlásila verejnú výzvu na predkladanie žiadostí na riešenie projektov podporujúcich spoluprácu medzi organizáciami v Slovenskej republike a v Čínskej republike (Taiwan) na roky 2018 – 2019. Informácie o vyhlásení výzvy je možné nájsť od 2. mája 2017 na stránke www.apvv.sk. Dátum ukončenia výzvy je 3. 7. 2017.

Výzva je vyhlásená na základe Dohody medzi Slovenským ekonomickým a kultúrnym úradom Taipei a Zastupiteľským úradom Taipei v Bratislave o vedecko-technickej spolupráci, podpísanej v apríli 2015, v spolupráci so Sekciou vedy a techniky Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu