nedeľa, 28 februára, 2021
7.8 C
Bratislava
Úvod Politika Politici voličom Ministerstvo vnútra: S finančnou podporou EÚ pomôžeme samosprávam s integráciou cudzincov do...

Ministerstvo vnútra: S finančnou podporou EÚ pomôžeme samosprávam s integráciou cudzincov do spoločnosti

„Plánujeme posilniť spoluprácu medzi regionálnymi a štátnymi autoritami prostredníctvom budovania kapacít a rozvoja regionálnych a miestnych integračných plánov, ktoré prispievajú k napĺňaniu cieľov Integračnej politiky Slovenska,“ uviedla generálna riaditeľka sekcie európskych programov MV SR Adela Danišková.

Prostredníctvom vypracovania integračného plánu majú samosprávne kraje, mestá alebo obce možnosť zmapovať potreby cudzincov žijúcich na ich území a sformulovať opatrenia, ktoré pomôžu s ich integráciou do spoločnosti. Medzi ďalšie podporené aktivity patrí vzdelávanie,  zvyšovanie multikultúrnych zručností ako aj organizácia podujatí pre pracovníkov národných/regionálnych/miestnych autorít v oblasti príslušnej legislatívy a poskytovania služieb štátnym príslušníkom tretích krajín. Podporená bude takisto tvorba informačných materiálov, ktoré sa budú používať na úrovni samospráv, miest a obcí pri poskytovaní služieb štátnym príslušníkom tretích krajín s cieľom uľahčiť ich orientáciu v poskytovaných službách.

Pre žiadateľov o grant v rámci výzvy je pripravené tiež informačné stretnutie. Uskutoční sa 27. apríla 2017 o 10:00 v priestoroch Ministerstva vnútra SR na Pribinovej 2 v Bratislave.

Kompletná informácia o výzve spolu s relevantnou dokumentáciou.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 308,083 +1,815 Dnes Úmrtí 7,189 +114 Dnes Uzdravení 255,300 Infikovaných 45,594 Last updated: 28. februára 2021 - 13:27 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky