pondelok, 20 septembra, 2021
11.3 C
Bratislava
ÚvodPolitikaPolitici voličomMinisterstvo vnútra: Bezpečnostné zložky Vietnamu by mohli trénovať na Lešti

Ministerstvo vnútra: Bezpečnostné zložky Vietnamu by mohli trénovať na Lešti

Vietnamskú delegáciu na Úrade vlády SR v pondelok 6. marca 2016 prijal aj predseda vlády Róbert Fico. Premiér vyzdvihol vzájomné vzťahy s Vietnamom aj vzhľadom na početnú skupinu Vietnamcov, ktorá žije na Slovensku  a upozornil aj na možné vylepšenie ekonomických a biznis vzťahov medzi obidvoma krajinami.

Vietnamský minister pre verejnú bezpečnosť To Lam počas víkendu so svojimi kolegami navštívili výcvikový priestor Lešť, kde sa zoznámili s náročným výcvikom slovenských bezpečnostných ale aj záchranných zložiek. Dnes spolu s ministrom vnútra Robertom Kaliňákom podpísali Dohodu o spolupráci v oblasti prevencie a boja proti trestnej činnosti. 

Dohoda upravuje oblasti ako nadnárodný organizovaný zločin, obchodovanie s ľuďmi a pašovanie migrantov, terorizmus a jeho financovanie a nedovolená výroba, distribúcia a obchodovanie s návykovými a psychotropnými látkami a prekurzormi.

Minister vnútra Robert Kaliňák svojmu rezortnému kolegovi okrem výcviku vietnamských bezpečnostných zložiek v našom výcvikovom stredisku Lešť ponúkol aj možnosť liečiť zranených vietnamských príslušníkov polície v slovenských zdravotníckych a rehabilitačných zariadeniach. Obaja ministri sa rozprávali aj o zintenzívnení  spolupráce pri výmene operatívnych informácií .

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 402,808 Úmrtí 12,569 Uzdravení 383,511 Infikovaných 6,728 Last updated: 20. septembra 2021 - 08:10 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -