Ministerstvo obrany: V Centre výcviku Lešť budú opäť súťažiť záchranárske posádky

0
Vlajka Slovenskej repubiky (Autor: SITA)

Ozbrojené sily SR sa predstavia s prezentáciami príslušníkov 5. pluku špeciálneho určenia zo Žiliny. Ich témami budú skúsenosti z reálnych podmienok ako  zastavenie krvácania alebo použitie hemostatických prostriedkov v podmienkach mimoriadnych udalostí. Ďalšie prednášky členov záchranárskych tímov sa budú zaoberať napríklad dopravnou nehodou autobusu s kamiónom, či manažmentom činnosti záchrannej zdravotnej služby pri zásahu s podozrením na výskyt vysoko nebezpečnej nákazy.

V rámci súťažnej časti si účastníci vyskúšajú simuláciu nedávneho teroristického útoku v Berlíne. Podobnou akciou, pri ktorej budú spolupracovať vojaci z 5. pluku s príslušníkmi zložiek integrovaného záchranného systému, bude aj imitácia teroristického útoku v afganskej dedine. Aj jednou zo súťažných úloh bude  zásah pri dopravnej nehode autobusu.

Cieľom súťaže je zlepšenie organizácie zásahu, komunikácie na mieste udalosti so zasahujúcimi zložkami integrovaného záchranného systému, ale aj odovzdávania informácií smerom k operačnému stredisku záchrannej zdravotnej služby.

 

- Reklama -