Ministerstvo obrany: Vojaci si na Lešti precvičujú ochranu konvoja, simulujú rôzne útoky aj nastražené pasce

0
Ilustračné foto: slovenskí vojaci (Autor: SITA)

Príslušníci Ozbrojených síl SR z Dopravnej roty Práporu logistiky Hlohovec, ako aj ďalších práporov trenčianskej brigády bojového zabezpečenia cvičia v náročných zimných podmienkach, pričom musia počítať s nízkymi teplotami, snehom i mrznúcim dažďom.

Pod vedením inštruktora rotmajstra Petra Toscana z Odboru výcviku a kynológie Vojenskej polície vo Vlkanovej – Hronseku cvičia vojaci ochranu konvoja na len nedávno zavedenej modernej technike. V rámci výcviku využívajú pancierové valníky Tatra 815, ale aj úplne nové opancierované Tatry Multilift, ktoré minulý mesiac odovzdal útvarom v Nemšovej minister obrany. Vedenie rezortu obrany od samého začiatku trvá na tom, že modernizácia a výcvik musia byť adekvátne vyvážené a takýto výcvik je toho výborným príkladom. Vojaci cvičia s úplne novou technikou, ktorú im rezort zabezpečil v rámci pokračujúceho procesu modernizácie.

Záver kurzu je naplánovaný na 17. februára. Jeho účastníci musia dovtedy ešte zvládnuť rôzne útoky na konvoj ako aj situáciu s nastraženou pascou.

 

- Reklama -