piatok, 3 júla, 2020
18.5 C
Bratislava
Úvod Politika Politici voličom SaS: Podali sme trestné oznámenie pre kauzu energie

SaS: Podali sme trestné oznámenie pre kauzu energie

„Hlas podobný Jozefovi Holjenčíkovi, ako predstaviteľovi nezávislého a nestranného regulačného úradu, radil spoločnostiam podnikajúcich v sieťových odvetviach, ako môžu zvýšiť ceny energií. Rovnako navádzal riaditeľov dodávateľov vodárenských spoločností k podvodnému konaniu a machináciám pri cenotvorbe a nepriamo podmieňoval možnosť zvýšenia distribučných poplatkov znaleckým posudzovaním jemu blízkymi osobami,“ odôvodňujú poslanci.

Uvádzajú, že z nahrávky z pracovného stretnutia na ÚRSO s riaditeľmi vodárenských spoločností je zrejmé, že hlas podobný Jozefovi Holjenčíkovi z pozície poradcu distribučných spoločností upriamuje pozornosť predstaviteľov vodární na vyhlášku ministerstva spravodlivosti o preceňovaní majetku. Nabáda ich, aby ju využili pri určovaní ceny energií vo svoj prospech a na ťarchu spotrebiteľa. Poskytuje im kompletný návod, ako si papierovo zvýšiť výdavky, ktoré podmieňuje znaleckými posudkami. Tie im urobia jemu blízki znalci.

„Podľa informácií z verejne dostupných zdrojov, znalecké posudky pre viaceré podniky z účasťou štátu vo významnej miere zabezpečila obchodná spoločnosť JHS, s. r. o., so sídlom v Martine, ktorú v roku 1998 prekvapivo založil Jozef Holjenčík, dnes už bývalý predseda regulačného úradu. Podľa našich informácií spoločnosť ovláda dodnes,“ uvádzajú poslanci.

Na základe uvedeného vzniká podozrenie, že mohlo dôjsť k naplneniu skutkovej podstaty trestného činu zneužitia právomoci verejného činiteľa v zmysle Trestného zákona. „Žiadame, aby vyšetrovateľ príslušného riaditeľstva Policajného zboru začal v tejto veci konať a celú vec prešetril,“ uzatvárajú Kiššová a Galek. 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

Kto bez rúška? Od soboty sa menia pravidlá nosenia

Rúška nebudú musieť nosiť už ani osoby s chronickými ochoreniami dýchacích ciest s dychovou nedostatočnosťou a ľudia s kožnými ochoreniami tváre, u ktorých by ich nosenie mohlo...

Pred 70 rokmi začala vysielať legenda: Rádio Slobodná Európa

Rozhlasová stanica Rádio Slobodná Európa (Radio Free Europe, RFE) bola počas studenej vojny dôležitým prostriedkom, ktorý prinášal obyvateľom východnej Európy necenzurované informácie,...

Poľsko je pre nás vzorom v boji proti korupcii, uviedol Matovič vo Varšave

Poľsko bolo pre Slovensko vzorom v boji proti komunizmu. Dnes je Poľsko v Európe vzorom v boji proti korupcii a v čerpaní európskych prostriedkov, v čom sa...

Francúzsky premiér podal demisiu

Francúzsky premiér Édouard Philippe odovzdal v piatok demisiu do rúk prezidenta Emmanuela Macrona. Oznámil to Elyzejský palác a informáciu priniesla agentúra DPA.
Slovensko
Pozitívne vzorky 1,720 +20 Dnes Úmrtí 28 Uzdravení 1,466 Infikovaných 226 Last updated: 3. júla 2020 - 13:26 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky