utorok, 15 júna, 2021
15.1 C
Bratislava
Úvod Politika Politici voličom Minister Maďarič zablahoželal zakladateľovi Lúčnice Štefanovi Nosáľovi

Minister Maďarič zablahoželal zakladateľovi Lúčnice Štefanovi Nosáľovi

Prof. Štefan Nosáľ Zdroj: LúčnicaVážený pán profesor,

dovoľte mi zablahoželať Vám k Vašim deväťdesiatym narodeninám. Pri príležitosti tohto významného životného jubilea by som Vám chcel úprimne poďakovať za prácu, ktorej ste venovali celý svoj profesionálny i súkromný

Vážený pán profesor,

dovoľte mi zablahoželať Vám k Vašim deväťdesiatym narodeninám. Pri príležitosti tohto významného životného jubilea by som Vám chcel úprimne poďakovať za prácu, ktorej ste venovali celý svoj profesionálny i súkromný život. Ako zakladateľ a umelecký vedúci Umeleckého súboru Lúčnica ste sa naveky nezmazateľne zapísali do dejín nášho kultúrneho života a svojou tvorbou ste vtlačili výraznú pečať folklórnemu hnutiu na Slovensku.

Nesmierne si vážim najmä Vašu poctivú prácu tanečníka, choreografa a pedagóga – podarilo sa Vám vychovať niekoľko generácií ľudí oduševnených pre tradičnú ľudovú kultúru, ktorí ponesú Váš odkaz ďalej do budúcnosti. Aj vďaka Vám žije dnes na Slovensku množstvo mladých ľudí, ktorí našli v tradíciách našich predkov neopakovateľnú krásu, ktorá ich inšpiruje v ich každodennom živote.

Vďaka Vám mali ľudia možnosť spoznať slovenskú kultúru na všetkých kontinentoch. Niet divu, že pod Vašou taktovkou boli vystúpenia Lúčnice vždy úspešné, oceňované a obdivované. Vami spracovaná a na scénu prenesená mnohorakosť tradičnej ľudovej kultúry si podnes nachádza svojich obdivovateľov a oprávnene je považovaná za to najlepšie, čo vzišlo z nášho folklórneho hnutia. Nie náhodou je Lúčnica stále vnímaná aj ako vrchol snaženia detí a mladých ľudí vo folklórnych súboroch na celom Slovensku. Za tým všetkým stojí Vaše mnohoročné úsilie, za ktoré Vám patrí moja hlboká vďaka a úcta.

Vážený pán profesor,

do ďalších rokov Vám prajem najmä veľa zdravia, radosti, spokojnosti i pocitov zaslúženej hrdosti na úspechy, ktoré sú výsledkom Vašej nezameniteľnej, nenahraditeľnej a nesmierne bohatej umeleckej tvorby.

S pozdravom
Marek Maďarič


ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 391,038 Úmrtí 12,441 Uzdravení 377,280 Infikovaných 1,317 Last updated: 15. júna 2021 - 08:10 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -