pondelok, 25 októbra, 2021
9.9 C
Bratislava
ÚvodPolitikaPolitici voličomMatovič, Remišová (OĽaNO-NOVA): Reakcia na prejav britskej premiérky Theresy May

Matovič, Remišová (OĽaNO-NOVA): Reakcia na prejav britskej premiérky Theresy May

„Robert Fico sa ešte ako premiér predsedajúcej krajiny EÚ v septembri vyhrážal, že EÚ sa postará o to, aby sa Británii mimo spoločenstva darilo horšie. Namiesto prázdnych vyhrážok sa mal v prvom rade snažiť o to, aby s Veľkou Britániou vyjednal kompromis pre našich ľudí, ktorí už v Británii dlhodobo žijú a pracujú a zo svojich platov často živia svoje rodiny na Slovensku. Dnes na nás naopak robí nátlak Theresa May. Veľká Británia sa vyhráža agresívnou daňovou politikou, ktorá môže spôsobiť to, že firmy budú namiesto u nás platiť dane vo Veľkej Británii. Takisto hrozí komplikáciami aj pre našich ľudí, ktorí pracujú vo Veľkej Británii. Vzhľadom na záujmy našich občanov napäté vzťahy s Veľkou Britániou rozhodne nie sú v náš prospech,“ uviedla Veronika Remišová.

Zároveň pripomenula, že Slovensko je jednou z mála členských krajín, v ktorej nesídli žiadna z agentúr ani inštitúcií Európskej únie. „Preto budeme považovať za obrovské zlyhanie vládnej koalície, ak sa jej pri vyjednávaní o Brexite nepodarí presadiť presťahovanie Európskej agentúry pre lieky z Londýna na Slovensko.“ „S obavami sledujeme, že niektorí čelní predstavitelia vládnej koalície namiesto tvrdého presadzovania slovenských záujmov iba rozprávajú frázy o tom, ako nás v EÚ zachráni len porozumenie a láska. Slovensko nezachránia prázdne reči, ale kompetentní lídri, ktorí majú jasnú predstavu, ako by EÚ mala vyzerať a nemajú strach bojovať aj na európskej scéne za slovenské záujmy,“ doolnil líder hnutia Igor Matovič.


728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 457,431 +993 Dnes Úmrtí 12,917 +14 Dnes Uzdravení 413,068 Infikovaných 31,446 Last updated: 25. októbra 2021 - 11:55 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -spot_img