nedeľa, 19 septembra, 2021
16.8 C
Bratislava
ÚvodPolitikaPolitici voličomNagy (Most-Híd): Migrácia je ľahká téma na politické zneužitie

Nagy (Most-Híd): Migrácia je ľahká téma na politické zneužitie

Jeho tvrdenie je obsahom uznesenia EP o situácii v oblasti základných práv v EÚ v roku 2015, ktoré prijali europoslanci na decembrovom zasadnutí EP.

„Je to veľmi ľahká téma na politické zneužitie, ale takisto si treba všimnúť, že je tu aj druhý extrém toho populizmu, kvázi pozitívneho,“ uviedol v súvislosti s migračnou krízou Nagy. Migráciu považuje za značne spolitizovanú tému, čo pocítil aj pri príprave uznesenia EP, ale nakoniec sa mu podarilo dosiahnuť kompromisný text prijateľný pre všetky strany.

„Vyžaduje sa od každej krajiny solidárna pomoc, ale v zmysle platných zákonov. To znamená – neotvoríme hranice a teraz pustíme bez kontroly desaťtisíce alebo státisíce ľudí, lebo to je bezpečnostné riziko,“ dodal Nagy, europoslanec za Európsku ľudovú stranu, ktorý mal na starosti celý proces prípravy uznesenia.

Prijaté uznesenie je reakciou na najvážnejšie problémy týkajúce sa dodržiavania základných práv v EÚ v roku 2015 v oblasti migrácie, ochrany práv detí a online prostredia. Dokument má pre členské štáty odporúčací charakter a nie je právne záväzný.


728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 402,808 +742 Dnes Úmrtí 12,569 Uzdravení 383,511 Infikovaných 6,728 Last updated: 19. septembra 2021 - 15:25 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -