utorok, 26 januára, 2021
-0.4 C
Bratislava
Úvod Politika Politici voličom Most-Híd: Naším vodítkom sú hodnoty a program

Most-Híd: Naším vodítkom sú hodnoty a program

Predseda Most-Híd Béla Bugár na tlačovej besede po skončení IX. Snemu vyzdvihol dôležitosť pôsobenia strany na slovenskej politickej scéne. „Most-Híd zostáva stabilnou, stredopravou, občianskou stranou. Tento fakt je veľmi dôležitý najmä v súvislosti so vstupom extrémistických síl do slovenského parlamentu, ako aj ďalším nárastom populistických strán a politikov,“ vyhlásil Béla Bugár, pričom označil Most-Híd ako ich protiváhu. Snem zároveň podľa neho potvrdil, že strana Most-Híd bude aj naďalej vystupovať proti prejavom fašizmu, extrémizmu, xenofóbie, rasizmu, či diskriminácie rôzneho druhu, ako aj bezbrehého populizmu.

Po dvoch rokoch od posledného Snemu hodnotili predstavitelia strany aj uplynulé obdobie z pohľadu plnenia politických cieľov a plnenia programu. Jedným z hlavných bodov programu patrilo aj stanovenie konkrétnych cieľov strany na nasledujúce obdobie a to prijatím strategického programového dokumentu Právny štát, rozvinuté regióny a ochrana menšín. „Som presvedčený, že jedným z predpokladov nášho úspechu je plnenie našich programových priorít, ktoré sa nám podarilo z veľkej časti dostať aj do programového vyhlásenia vlády. Chceme nielen ostať pri tomto základe, ale chceme ísť ďalej,“ vyjadril odhodlanie strany jej predseda. Tento programový dokument rozpracoval tri programové piliere a je podľa neho akýmsi strednodobým plánom ich plnenia. „Tu sme najsilnejší, tu máme našich predstaviteľov v exekutíve a tu očakávajú od nás výsledky naši voliči,“ doplnil Béla Bugár.

Snem sa zaoberal aj personálnym doplnením orgánov strany. Na uvoľnenú pozíciu podpredsedu navrhol Béla Bugár Ábela Ravasza, ktorý vedie politický kabinet strany týkajúci sa ochrany menšín a rozvoja občianskej spoločnosti. „Bolo logickým krokom, že som na uvoľnenú pozíciu navrhol práve Ábela Ravasza, ktorý sa prierezovo venuje občianskym a menšinovým otázkam,“ zdôvodnil svoj výber predseda Bugár. Podľa neho strana Most-Híd dáva priestor aj mladým. „Tí, ktorých sme posunuli do exekutívy, dokázali, že to vedia robiť. Aj takto chceme ukázať, že táto strana má veľa mladých, perspektívnych nasledovateľov – teda má budúcnosť,“ dodal Bugár.

Za členov predsedníctva Snem zvolil Mariána Tótha, mladého úspešného starostu z neďalekých Tvrdošoviec, ako aj László Nagya, prednostu mestského úradu v Tornali. Za členov republikovej rady boli zvolení László Somogyi, Tomáš Agócs, István Kertész, Elemér Lakatos a Monika Šeďová.  „Aj takto chceme ukázať, že nám záleží na regiónoch a je pre nás podstatné, aby sme mali informácie takpovediac z prvej ruky. Sme totiž presvedčení, že Slovensko môže byť úspešné len vtedy, ak budú úspešné jeho regióny a ľudia, ktorí v nich žijú,“ uzavrel Béla Bugár. Strana Most-Híd sa chce i naďalej sústreďovať na konkrétne výsledky svojej práce, byť nositeľom konkrétnych výsledkov. 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 237,027 Úmrtí 4,068 Uzdravení 193,380 Infikovaných 39,579 Last updated: 26. januára 2021 - 09:23 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky