Prezident Kiska rozdelil rodinám v núdzi aj svoj septembrový plat

0
Prezident SR Andrej Kiska (Autor: SITA)

Andrej Kiska vybral adresátov pomoci na základe návrhov neziskových organizácií, ktoré sa dlhodobo venujú ľuďom v núdzi – Plamienok, Úsmev ako dar, Liga proti rakovine, Dobrý anjel a Organizácia muskulárnych dystrofikov v SR. Takýto postup pri výbere adresátov pomoci uplatňuje prezident každý mesiac, pričom pomoc od neho dostávajú rodiny priamo.

Prezident poslal časť svojej mzdy rodine, ktorej maloletý syn má svalovú dystrofiu typu Duchenne. Matka kvôli starostlivosti o syna odišla z práce, peňažný príspevok na opatrovanie syna jej však neschválili. Okrem syna sa navyše musí starať o svoju matku, ktorá je po mozgovej príhode. Manžel bol dlhodobo nezamestnaný. Rodina žije v nedokončenom dome, na ktorý si musela vziať úver.

Ďalšiu časť prezidentovho platu dostala matka piatich detí, ktoré jej manžel týral. Deti dodnes trpia následkami z traumatických šokov.

Andrej Kiska podporil tiež rodinu s dvomi deťmi, z ktorých jedno má cystickú fibrózu. Rodina žije len z invalidného dôchodku a opatrovateľského príspevku.

Ďalšími príjemcami pomoci sú traja onkologickí pacienti a muž, ktorému diagnostikovali idiopatickú aplastickú anémiu.

Vo finančnej núdzi sa ocitla rodina so šiestimi deťmi, ktorých otec aj matka si hľadajú stabilné zamestnanie.

Časť platu prezidenta pomôže aj sociálne slabšej rodine, ktorej deti boli umiestnené do ústavnej starostlivosti, keď otec nastúpil na výkon trestu odňatia slobody. Po odpykaní si trestu otec pomáha rodine, je zamestnaný a stará sa o partnerku, ktorej diagnostikovali onkologické ochorenie.

Adresátom pomoci je tiež muž, ktorý sa v dôsledku detskej mozgovej obrny pohybuje len na elektrickom vozíku a je odkázaný na pomoc inej osoby. Žije s matkou a napriek ťažkému postihnutiu čiastočne pracuje u svojho brata. Jeho príjem však sotva stačí pokryť životné náklady.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu