nedeľa, 28 februára, 2021
7.8 C
Bratislava
Úvod Politika Politici voličom MDVRR: Črtá sa riešenie problému ľudí bývajúcich v reštituovaných bytoch

MDVRR: Črtá sa riešenie problému ľudí bývajúcich v reštituovaných bytoch

„Problematika definitívneho riešenia reštituovaných bytov v Bratislave sa ťahá už dlhé roky. Teraz si myslíme, že sme konečne našli spôsob, ako tento problém vyriešiť k spokojnosti všetkých strán,“ povedal štátny tajomník ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR Peter Ďurček. Problém reštituovaných bytov je v hlavnom meste najvypuklejší, keďže zákonný nárok na náhradné bývanie tu majú obyvatelia 580 bytov (čo je 75 percent zo všetkých zákonných nárokov v rámci celého Slovenska).

Okrem neistoty, v ktorej žijú ľudia bývajúci v týchto bytoch, existuje viac dôvodov, prečo je tento problém nutné urýchlene vyriešiť. Pokiaľ by si obce nesplnili svoju zákonnú povinnosť poskytnúť náhradné bývanie do konca roka 2016, musia majiteľom týchto bytov doplácať rozdiel medzi trhovým a regulovaným nájomným, čo by neúmerne zaťažilo ich rozpočet.

„Oceňujeme prístup nového vedenia ministerstva v otázke riešenie problematiky náhradného nájomného bývania. Budeme spoločne na túto tému aj naďalej rokovať a veríme, že konečne nájdeme riešenie tak, aby sme čo najrýchlejšie dokázali zabezpečiť náhradné nájomné byty pre tých občanov Bratislavy, ktorým bol priznaný nárok na bytovú náhradu,“ povedal primátor Bratislavy Ivo Nesrovnal.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 306,268 Úmrtí 7,075 Uzdravení 255,300 Infikovaných 43,893 Last updated: 28. februára 2021 - 12:09 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky