utorok, 19 októbra, 2021
8.4 C
Bratislava
ÚvodPolitikaPolitici voličomMZV: Aktualizácia cestovného odporúčania pre Etiópiu

MZV: Aktualizácia cestovného odporúčania pre Etiópiu

Od novembra 2015 v Oromskom regióne dochádza ku stretom medzi demonštrantmi a bezpečnostnými zložkami Etiópskej federatívnej vlády, ktoré si už vyžiadali stovky mŕtvych. Demonštrácie sa rozšírili aj do štátu Amhara. Odporúčame vyhýbať sa aj miestnym turistickým destináciám vrátane Gondar a Bahir Dar, kde bola proti demonštrantom použitá aj ostrá munícia.

Po poslednej vlne demonštrácií boli zaznamenané nepokoje aj v okolí hlavného mesta Addis Abeby. MZVaEZ SR z tohto dôvodu odporúča občanom SR vyhýbať sa akýmkoľvek väčším zhromaždeniam v hlavnom meste a v jeho okolí a priebežne sledovať bezpečnostnú situáciu v krajine. Etiópska federatívna vláda v tejto súvislosti v krajine vyhlásila od 8.10.2016 výnimočný stav po dobu 6 mesiacov, pričom konkrétne opatrenia bližšie nešpecifikovala.

Podľa vyhlásenia generálneho prokurátora Etiópie môže výnimočný stav zahŕňať zákaz vychádzok, náhodné zatýkanie, prehľadávanie podozrivých osôb, pozastavenie práva na písanie cirkulačných správ na sociálnych sieťach, ktoré podnecujú k pobúreniu verejnosti, zákaz nezákonných demonštrácií a blokovanie internetového spojenia.

Do oblastí pozdĺž hraníc s Eritreou, Keňou, Južným Sudánom, Somálskom a federálneho štátu Gambela odporúčame necestovať. V uvedených oblastiach dochádza k častým medzietnickým konfliktom a v niektorých oblastiach hrozí aj riziko terorizmu zo strany ozbrojenej skupiny al-Šabáb.

Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky zároveň vyzýva slovenských občanov, aby v prípade cestovania do Etiópie využili službu dobrovoľnej elektronickej registrácie na webovej stránke rezortu diplomacie.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 0 Úmrtí 0 Uzdravení 0 Infikovaných 0 Last updated: 19. októbra 2021 - 13:14 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -spot_img