streda, 1 decembra, 2021
6.4 C
Bratislava
ÚvodPolitikaPolitici voličomŠtátny tajomník Korčok: Musíme venovať energiu na projekty, ktorým ľudia rozumejú a...

Štátny tajomník Korčok: Musíme venovať energiu na projekty, ktorým ľudia rozumejú a majú hmatateľný prínos

V prvom paneli s názvom „The Way Forward: The Bratislava Process and Reforms of the EU“ obaja diskutovali o súčasnej situácii v EÚ, výsledkoch Bratislavského summitu a perspektívach budúceho vývoja. „Namiesto diskusií o veľkých inštitucionálnych reformách v Európskej únii musíme teraz venovať energiu na projekty, ktorým ľudia rozumejú a majú hmatateľný prínos,“ zdôraznil štátny tajomník Korčok pričom poukázal najmä na projekty ako Schengenská zóna voľného pohybu, spoločná mena a vnútorný trh.

Na následnom pracovnom obede sa partneri venovali témam októbrovej Európskej rady, ktorá by sa mala zaoberať migráciou, obchodnými dohodami EÚ s tretími krajinami a vzťahmi s Ruskom. Štátny tajomník Korčok potvrdil, že slovenské predsedníctvo v Rade EÚ je v téme migrácie a reformy Spoločného európskeho azylového systému pripravené zohrať konštruktívnu úlohu.

Štátneho tajomníka M. Rotha prijal aj minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav Lajčák. Ten potvrdil vysokú kvalitu politických vzťahov s Nemeckom a vymenil si s partnerom názory na aktuálne zahranično-politické témy. Minister M. Lajčák a štátny tajomník M. Roth sa venovali najmä vývoju na Ukrajine a zdôraznili potrebu napĺňania Minských dohôd, ako aj situácii v Sýrii, vzťahom EÚ s krajinami Východného partnerstva a prípravám na začiatok rokovaní EÚ s Britániou o jej vystúpení z Únie.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 689,618 +9,534 Dnes Úmrtí 14,503 +85 Dnes Uzdravení 563,790 Infikovaných 111,325 Last updated: 1. decembra 2021 - 15:55 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -spot_img