piatok, 6 augusta, 2021
14.6 C
Bratislava
ÚvodPolitikaPolitici voličomKrištúfková (Sme rodina): Život takýchto rodín je veľmi ťažký

Krištúfková (Sme rodina): Život takýchto rodín je veľmi ťažký

Nabudúci týždeň sa bude prerokovávať na schôdzi nrsr náš návrh zákona tykajúci sa osobnej asistencie. Tento návrh som podala medzi prvými, pretože roky o neho žiadajú matky detí so zdravotným postihnutím??

Asistenciu momentálne zákon NEUMOŽÑUJE vykonávať rodičom a rodinným príslušníkom. Je iba malá výnimka, pokiaľ má ŤZP priznané maximálne štyri hodinny denne. Vylúčenie rodinných príslušníkov z možnosti vykonávať osobnú asistenciu pre svojich rodinných príslušníkov, pre svojich najbližších ľudí a hlavne detí je nepochopiteľné a považujem to za neodôvodnenú diskrimináciu. Prečo je na asistenciu lepší cudzí človek, ako matka, či otec, ktorí sa aj tak starajú o svoje dieťa a najlepšie poznajú jeho zdravotný a psychický stav a majú najväčší záujem o jeho maximálnu integráciu???

Príspevok sa priznáva deťom od 6 rokov do maximalne 65 rokov, to znamená predovšetkým deťom a ľuďom v produktívnom veku. Život takýchto rodín je veľmi ťažký, my si to nevieme ani predstaviť. Návrh je jednoduchý, zrozumiteľný a umožňuje každému sa rozhodnúť či ako rodič chce asistenciu vykonávať alebo preferuje asistenta mimo rodiny. Nevyžaduje si zvýšenie výdavkov zo štátneho rozpočtu. Len uľahčí život ťažko skúšaných rodín.

Viac TU.


728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 392,898 Úmrtí 12,541 Uzdravení 379,678 Infikovaných 679 Last updated: 6. augusta 2021 - 04:55 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -