utorok, 28 septembra, 2021
15.9 C
Bratislava
ÚvodPolitikaPolitici voličomDanko (SNS): Formát fungovania V4 momentálne považujeme za postačujúci

Danko (SNS): Formát fungovania V4 momentálne považujeme za postačujúci

Predseda NRSR Andrej Danko vystúpil na medzinárodnej konferencii „Európa Karpát“, na ktorej rozprával aj o záujme aktívne prispievať k prehlbovaniu tradičnej priateľskej spolupráce našich krajín. Hovoril o potrebe byť garantom „stmelenia“ členských krajín, ktoré sa musia pokúsiť hľadať to, čo nás spája a posilňuje. „Formát fungovania V4 momentálne považujeme za postačujúci. Sme však pripravení rokovať o zintenzívnení spolupráce resp. stretnutí tak, aby sme flexibilne reagovali na globálne a európske výzvy“, povedal Andrej Danko.

V rámci pracovnej cesty v Krynici absolvoval Andrej Danko aj bilaterálne stretnutie s predsedom Poslaneckej snemovne Parlamentu Českej republiky Jánom Hamáčkom.

Predseda parlamentu Andrej Danko zároveň osobne pozýva svojich kolegov na summit predsedom parlamentov EÚ, ktorý sa bude konať v októbri v Bratislave. „Teším sa každému osobnému prijatiu môjho pozvania na summit predsedov v Bratislave. Nie každý veľký národ prijme nadšene iniciatívy malých národov, medzi ktoré patríme aj my, aj preto osobne pozývam mojich kolegov“, dodal Andrej Danko.


728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 408,609 Úmrtí 12,596 Uzdravení 386,148 Infikovaných 9,865 Last updated: 28. septembra 2021 - 05:25 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -