piatok, 26 februára, 2021
18 C
Bratislava
Úvod Politika Politici voličom Prezident Kiska telefonoval s prezidentom Ukrajiny

Prezident Kiska telefonoval s prezidentom Ukrajiny

Ukrajina je susedom Slovenska a prezident Kiska veľmi intenzívne vníma znepokojujúce stupňovanie napätia na Donbase a administratívnej hranici s Krymom, o ktorej ho prezident Porošenko bližšie informoval. Ukrajinský prezident požiadal slovenského prezidenta o pomoc, aby na Ukrajinu medzinárodné spoločenstvo nezabúdalo.

Prezident Kiska ubezpečil prezidenta Ukrajiny o plnej podpore nezávislosti a teritoriálnej integrity Ukrajiny a nemennej pozícii k nelegálnej anexii Krymu. Aj v kontexte predsedníctva Slovenska v Rade Európskej únie prisľúbil naďalej vyzývať k mobilizácii partnerov nielen v Európskej únii v záujme podpory mierového riešenia prebiehajúceho konfliktu, v ktorom naďalej umierajú a trpia nevinní ľudia.

„Takáto situácia nemá v dnešnej Európe miesto. Pomoc Ukrajine na jej európskej ceste vrátane čo najskoršieho udelenia bezvízového styku je správnou odpoveďou Európskej únie na snahy Ukrajincov o lepši život,“ uviedol Andrej Kiska.


ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 303,420 +2,645 Dnes Úmrtí 6,966 +107 Dnes Uzdravení 255,300 Infikovaných 41,154 Last updated: 26. februára 2021 - 16:09 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky