utorok, 28 septembra, 2021
21.3 C
Bratislava
ÚvodPolitikaPolitici voličomMF SR zabezpečí externalizáciu výkonu vládnych auditov

MF SR zabezpečí externalizáciu výkonu vládnych auditov

Pre zabezpečenie úspešného ukončenia implementácie programového obdobia 2007-2013, ako aj na základe potreby plnenia nových povinností podľa legislatívy Európskej únie na programové obdobie 2014-2020, vyplýva pre orgán auditu na najbližšie obdobie nutnosť overovania veľkého objemu finančných prostriedkov poskytovaných SR zo zahraničia. Výkon vládnych auditov je spojený s vysokými požiadavkami na kvalitu, odbornosť a transparentnosť a vyžaduje zapojenie všetkých oprávnených personálnych kapacít v rámci rezortu Ministerstva financií SR. Vzhľadom na skutočnosť, že Ministerstvo financií SR a ani Úrad vládneho auditu, ako spolupracujúci orgán orgánu auditu, aktuálne nedisponujú dostatočným počtom interných personálnych kapacít potrebných na pokrytie všetkých audítorských činností vyplývajúcich z národnej ako aj európskej legislatívy, je potrebné časť výkonu vládnych auditov kapacitne zabezpečovať v spolupráci s externými kapacitami.

Výsledkom verejného obstarávania bude uzavretie 2 rámcových dohôd na obdobie štyroch rokov. Prvá rámcová dohoda bude prioritne cielená na zabezpečenie výkonu systémových auditov s finančným plnením v sume 1,7 mil. EUR bez DPH. Druhá rámcová dohoda bude prioritne zameraná na zabezpečenie výkonu auditov operácií s finančným plnením v sume 3,3 mil. EUR bez DPH. Na základe podmienok, uvedených v rámcových dohodách, budú úspešným uchádzačom zadávané objednávky, ktorými sa zabezpečí výkon takých vládnych auditov, ktoré nevie Ministerstvo financií SR pokryť vlastnými dostupnými kapacitami. Keďže pôjde o rámcové dohody, nemusí dôjsť k vyčerpaniu celej predpokladanej sumy. Externé audity na základe tohto verejného obstarávania bude potrebné začať realizovať v treťom štvrťroku 2016.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 409,621 +1,012 Dnes Úmrtí 12,606 +10 Dnes Uzdravení 386,622 Infikovaných 10,393 Last updated: 28. septembra 2021 - 18:10 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -