utorok, 7 decembra, 2021
-0.3 C
Bratislava
ÚvodPolitikaPolitici voličomRezort obrany podpísal jeden zo základných dokumentov potrebných pre podporu pôsobenia NFIU...

Rezort obrany podpísal jeden zo základných dokumentov potrebných pre podporu pôsobenia NFIU na Slovensku

„BSA definuje a stanovuje rozsah podpory, ktorá bude nami ako hostiteľskou krajinou, poskytnutá pre činnosť jednotky NFIU a jej príslušníkov. Na Slovensku v súčasnosti prebiehajú prípravné práce na budovanie potrebnej infraštruktúry. Súbežne s tým sa robia  opatrenia na zabezpečenie zriadenia a činnosti NFIU,“ informoval štátny tajomník Máčovský, pod ktorého agenda NFIU v rezorte spadá. Slovenské NFIU bude začlenené pod velenie Mnohonárodného zborového veliteľstva Severovýchod v Štetíne (MNC-NE).

Účelom NFIU je zvýšiť akcieschopnosť Aliancie a uľahčiť nasadenie jednotiek veľmi rýchlej reakcie (VTJF) a jednotiek rýchleho nasadenia (NRF). NFIU tak bude dohliadať na prípravu, koordináciu a zabezpečenie hladkého príjmu koaličných vojsk NATO v prípade ich nasadenia na území Slovenskej republiky. Ich úlohou tiež bude koordinácia cvičení medzi Ozbrojenými silami SR a NATO.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 732,495 +3,020 Dnes Úmrtí 14,900 +74 Dnes Uzdravení 599,858 Infikovaných 117,737 Last updated: 7. decembra 2021 - 03:10 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -spot_img