pondelok, 25 októbra, 2021
9.9 C
Bratislava
ÚvodPolitikaPolitici voličomMinister Brecely: Mám mandát na podpis zmluvy o výstavbe bratislavského obchvatu

Minister Brecely: Mám mandát na podpis zmluvy o výstavbe bratislavského obchvatu

„Vláda včera schválila zmeny v koncesnej zmluve, ktoré požadovalo nové vedenie ministerstva dopravy. Ide predovšetkým o doplnenie takzvanej protischránkovej klauzuly, ktorá umožní verejnosti poznať všetkých konečných užívateľov výhod pri tomto kontrakte. Som pripravený zmluvu v tejto podobe čo najskôr podpísať a budem o tom informovať zástupcov koncesionára,“ povedal Brecely po rokovaní vlády.

Minister je presvedčený, že dopravná situácia v Bratislave je neúnosná a vyžaduje si urýchlené riešenie. „Som presvedčený, že týmto riešením je práve diaľničný obchvat, ktorý po dokončení odkloní z mesta tranzit s predpokladanou intenzitou 30-tisíc áut denne,“ poznamenal Brecely.

Obchvat sa bude stavať formou PPP projektu, kde koncesionárom bude konzorcium Obchvat nula, vedené španielskou spoločnosťou Cintra. „Máme jedinečnú možnosť oddémonizovať na Slovensku PPP projekty, ktoré v minulosti poznačila najmä vysoká cena. V prípade bratislavského obchvatu sa predpokladaná suma znížila o viac ako dvojnásobok. Výslednú cenu 1,7 miliardy eur považujem za optimálnu,“ dodal Brecely.

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 457,431 +993 Dnes Úmrtí 12,917 +14 Dnes Uzdravení 413,068 Infikovaných 31,446 Last updated: 25. októbra 2021 - 13:40 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -spot_img