Blanár (SMER-SD): Aj Žilinská župa má svoju tour

0
Predseda Žilinskej VÚC Juraj Blanár (Autor: zask.sk)

Náš kraj je známy najmä vďaka najnavštevovanejšiemu hradu na Slovensku, ktorým je Oravský hrad, tiež vďaka druhému najnavštevovanejšiemu slovenskému regiónu – nášmu Liptovu, ale rovnako aj vďaka viac ako 2 400 kilometrom značených cyklotrás. Cyklistika sa postupne stala celoslovenským fenoménom a naším cieľom je aj v tomto smere rozvíjať Žilinský cyklo(k)raj. Ja sám mám z toho radosť a snažím sa vytvoriť si čas, aby som každoročne najazdil na bicykli čo najviac kilometrov, no popri mojej práci to nie je vždy jednoduché. Je to však výborné na fyzičku a duševný relax – poznáte tie endorfíny :). „Cyklistikychtiví“ nadšenci majú už určite kalendáre cyklosúťaží naplnené a viem, že ich budem len ťažko dobiehať.

Aj pre nich, ale možno aj pre vás, ktorí ešte len uvažujete o výzvach na bicykli, sme tento rok začali v Žilinskom kraji skvelý projekt, ktorý prinesie cyklistom päť poznávacích pretekov, pretože každý z nich sa uskutoční v jednom z našich regiónov. Začíname už tento víkend v Turčianskych Tepliciach, v júni pricestujeme do Liptovskej Lúžnej a Súľova, júl bude patriť Dolnému Kubínu a posledný pretek uskutočníme v Snežnici. Každá súťaž je jedinečná a určite si tam nájdu svoje ako technickí jazdci, rovnako tak rodiny s deťmi. Preto budú aj závereční víťazi vyhlásení vo viacerých kategóriách. Prezradím aj najväčšie lákadlo, tešiť sa môžete na originálne profi župné cyklodresy. Stačí vám absolvovať 4 z piatich pretekov a na záver budeme odovzdávať v Snežnici okrem župného pohára pre víťaza aj dresy pre vás, našich úspešných pretekárov, ale predovšetkým vytrvalým účastníkom, skutočným športovcom, pretože prvoradé je zvíťaziť sám nad sebou. Tí, ktorí to už poznáte, viete o čom hovorím. A vy, ktorí ste to ešte nespoznali, jednoducho to skúste.

Dúfajme, že sa počasie vydarí a stretneme sa v čo najväčšom počte. Bola by škoda nespoznávať Žilinský cyklokraj, preto začnite tréningovú prípravu a vidíme sa už túto sobotu na TURIECKAPe!

Pripájam aj plagát, kde nájdete presné dátumy jednotlivých pretekov.

article_photo

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu