sobota, 16 januára, 2021
-3.1 C
Bratislava
Úvod Politika Politici voličom SIEŤ: Kreslo ministra dopravy by mal obsadiť Roman Brecely

SIEŤ: Kreslo ministra dopravy by mal obsadiť Roman Brecely

Predseda #SIETE Radoslav Procházka navrhol na post ministra dopravy Romana Brecelyho. Ten túto nomináciu prijal a predsedníctvo strany ju následne schválilo. “Prijal som túto pozíciu, lebo je to odborná a najmä manažérska pozícia,” uviedol Brecely, ktorý je expertom strany pre energetiku a v minulosti zastával viacero manažérskych pozícií v domácich a nadnárodných spoločnostiach. Podľa Procházku bol práve rozvoj regiónov jednou z tém strany a rezort dopravy je tak pre #SIEŤ príležitosťou ukázať svoju kompetenciu.

#SIEŤ zároveň navrhuje na post podpredsedu Národnej rady SR svojho podpredsedu a zvoleného poslanca Andreja Hrnčiara. #SIETI by mali zároveň pripadnúť pozície štátnych tajomníkov v troch rezortoch – na ministerstve obrany, pôdohospodárstva a s najväčšou pravdepodobnosťou aj na ministerstve kultúry. Do ústavnoprávneho výboru parlamentu nominoval Procházka namiesto seba bývalú podpredsedníčku Katarínu Macháčkovú. Radoslav Procházka nie je nominovaný na žiadnu funkciu. “Ja som sa nikdy na žiadnu funkciu neupínal a pre mňa nikdy žiadna funkcia nebola cieľom, a tak to zostane,” konštatoval. Procházkovou primárnou zodpovednosťou je nachádzať a presadzovať spoločný záujem všetkých, ktorí tvoria #SIEŤ. Chce preto pôsobiť ako efektívny predseda strany.

ROMAN BRECELY – profesný životopis

CV_Roman Brecely

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

NAJČÍTANEJŠIE

Slovensko
Pozitívne vzorky 222,752 +2,045 Dnes Úmrtí 3,417 +55 Dnes Uzdravení 166,555 Infikovaných 52,780 Last updated: 16. januára 2021 - 18:08 (+01:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky