štvrtok, 16 septembra, 2021
27.7 C
Bratislava
ÚvodPolitikaPolitici voličomStrana TIP sa pridáva k žiadosti o žrebovanie priestoru v diskusiách

Strana TIP sa pridáva k žiadosti o žrebovanie priestoru v diskusiách

„Na obec Vyšná Boca sme riadne doručili v zákonnej lehote oznámenie o delegovaní člena do okrskovej komisie. Na poslednú chvíľu, 11. 1. 2016, nám z obce Vyšná Boca bola doručená žiadosť o zmenu nášho delegáta. Pani starostka Trégerová v nej uvádza záhadné dôvody úradnej opatrnosti, objektívnych a závažných dôvodov, ktoré ďalej nevysvetľuje, nespresňuje a nemajú dokonca oporu ani nikde v zákonoch. Každý volený predstaviteľ by si mal uvedomiť, že s totalitným režimom sme sa rozlúčili už pred vyše štvrťstoročím a dnes sú takéto mocenské pokusy neakceptovateľné. Podľa všetkého tam bude asi jej osobný problém, keďže náš delegát v minulosti kandidoval na pozíciu starostu a bol jej politickým konkurentom. Po konzultácii s naším delegátom pánom Ivankom sme sa rozhodli, že budeme trvať na jeho delegovaní do okrskovej volebnej komisie, nakoľko nevidíme žiadny zákonný a ani iný závažný dôvod na jeho neúčasť v okrskovej komisii za Stranu TIP. Naopak. V demokracii by malo byť bežné, že pri výkone verejných funkcií si navzájom pozerajú na prsty zástupcovia rôznych politických táborov. Zo strany pani starostky to preto vnímam jednodznačne ako záväžný zásah do demokratických princípov právneho štátu. Pani starostku Trégerovú sme vyzvali, aby postupovala v zmysle zákona č. 180/2014 o výkone volebného práva”, vysvetlil problém v okrskovej volebenej komisii Vyšnej Boce predseda Strany TIP Tomáš Hudec.

Tomáš Hudec v súvislosti s volebnou komisiou otvoril aj ďalšiu tému a ozrejmil, prečo sa Strana TIP pripojí aj k žiadosti o zabezpečenie rovnomerného prerozdelenia vysielacieho času pre kandidujúce strany v televízii a v rozhlase. „Na Štátnu komisiu pre voľby a kontrolu financovania politických strán a rovnako aj na Radu pre vysielanie a retransmisiu sa obrátime so žiadosťou, aby sa priestor v diskusiách prideľoval žrebom. Médiá majú tendenciu prerozdeľovať priestor podľa vlastných kritérií, ktoré sú netransparentné. Nemôžeme očakávať, že férová politická súťaž prebehne za takýchto podmienok podľa nejasných pravidiel, o ktorých pôvode a motivácii môžeme len špekulovať. V spoločnosti prerastenej korupciou vzniká opodstatnené podozrenie, že sú dokonca šité na mieru konkrétnych politických lobistov a iných záujmových skupín. Preto takúto žiadosť našich kolegov z opozičného tábora vnímam ako úplne legitímnu a správnu, preto sa k nej pridáme. S podobným prístupom sa však stretávame aj v iných médiách. Napríklad prideľovanie priestoru v predvolebnom čase zo strany mnohých webových portálov, ale aj klasických tlačených novín a časopisov je tiež témou na veľmi vážnu diskusiu. V našich podmienkach je momentálne najlepším spôsobom, ako uťať chápadlá všadeprítomnej korupcii pri prideľovaní priestoru politickým kandidátom v médiách, otvorené a transparentné žrebovanie.”

728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 400,348 +370 Dnes Úmrtí 12,566 Uzdravení 382,734 Infikovaných 5,048 Last updated: 16. septembra 2021 - 17:25 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -