piatok, 24 septembra, 2021
17.8 C
Bratislava
ÚvodPolitikaPolitici voličomSulík (SaS): Premiérova arogancia len zvyšuje naše obavy zo zmluvy s Roverom

Sulík (SaS): Premiérova arogancia len zvyšuje naše obavy zo zmluvy s Roverom

Jeho exekutívne právomoci vychádzajú od občanov a sú mu zverené dočasne a podmienečne. „Požiadavka našej strany, aby premiér korektne informoval verejnosť, koľko nás bude stáť príchod automobilky Rover na Slovensko, je preto úplne prirodzená. Arogantná reakcia úradu vlády len zvyšuje naše obavy, že táto cena bude naozaj veľmi vysoká,“ povedal predseda SaS Richard Sulík.

Strana SaS vo svojej Agende 2020 počíta s utlmením investičných stimulov, ktoré chápe ako pokutu za zlé podnikateľské prostredie, počnúc vysokým daňovým a odvodovým zaťažením, končiac zlou vymáhateľnosťou práva. „Výška štátnej pomoci pre Rover, ktorú automobilke Fico daruje, nám nepriamo povie, ako veľmi sa mu podarilo zdevastovať podnikateľské prostredie, za čo teraz musí zaplatiť každý daňový poplatník v tomto štáte. On sa však tvári ako hrdina. Takýchto hrdinov socialistickej práce tu kedysi vyrábali komunisti ako na páse, on sa tiež správa, akoby vypadol z tohto pásu,“ uzavrel Sulík. Strana SaS vo svojom ekonomickom programe počíta s návratom rovnej dane z príjmu, ktorá by mala klesnúť postupne na 15 percent.


728*90

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 406,760 +829 Dnes Úmrtí 12,594 +2 Dnes Uzdravení 385,167 Infikovaných 8,999 Last updated: 24. septembra 2021 - 11:55 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -