sobota, 15 mája, 2021
9.5 C
Bratislava
Úvod Politika Prví utečenci zo zahraničia prídu na Slovensko už tento mesiac. Tam, kde...

Prví utečenci zo zahraničia prídu na Slovensko už tento mesiac. Tam, kde ich chce minister Kaliňák ubytovať, sa ľudia búria

Viedeň presúva migrantov k nám po dohode s vládou, ktorá jej ponúkla pomoc vzhľadom na to, že rakúske úrady nestíhajú vybavovať obrovský počet žiadostí o azyl a ich ubytovacie kapacity už nestačia. „Oni žiadajú o azyl v Rakúsku, sú v rakúskej procedúre. Chceli sme prejaviť solidaritu, a keďže im tam dochádzajú stany, my im poskytneme strechu,“ uviedol minister vnútra Robert Kaliňák v rozhovore pre Nový Čas.

Tento mesiac príde prvých 50 utečencov. V nasledujúcich mesiacoch je naplánovaný príchod ďalších dvoch stoviek a neskôr príde na Slovensko z preplnených utečeneckých táborov v Rakúsku ešte 250 ľudí. Minister vnútra Robert Kaliňák pripomína, že utečenci budú zároveň aj odchádzať, a to tak, ako im budú rakúske úrady udeľovať azyl. Tí, ktorí sa ho nedočkajú, sa budú musieť vrátiť do rodnej krajiny.

Niektorí utečenci u nás môžu zostať len pár mesiacov, ale v niektorých prípadoch sa ich pobyt na Slovensku môže predĺžiť až na dva roky. Nový Čas už teraz píše o probléme, ktorý spôsobili prichádzajúci utečenci v Gabčíkove neďaleko Bratislavy. Práve do dediny vedľa vodného diela chce minister Kaliňák presťahovať utečencov, ktorých príjmeme z Rakúska. Starosta Gabčíkova spolu s obyvateľmi sú proti a nechcú, aby sa ich susedmi stali migranti. Dočasné ubytovanie majú dostať aj v Účelovom zariadení Slovenskej technickej univerzity Gabčíkovo. Vedenie vysokej školy o tom nemá informácie, ale potvrdilo, že utečenci bývali v budovách technickej univerzity v Gabčíkove aj v minulosti.

Celý článok si môžete prečítať TU

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

- Reklama -

NAJČÍTANEJŠIE

- Reklama -
Slovensko
Pozitívne vzorky 387,162 +294 Dnes Úmrtí 12,168 +33 Dnes Uzdravení 370,076 Infikovaných 4,918 Last updated: 15. mája 2021 - 01:10 (+02:00)
Koronavírus (COVID-19), súhrn a štatistiky
- Reklama -