Koronavírus

Prehľad a štatistiky

Slovensko

Pozitívne vzorky
1,908
+6
Úmrtí
28
Uzdravení
1,493
Infikovaných
387
Last updated: 14. júla 2020 - 19:37 (+02:00)

Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky radí v prípade, ak máte podozrenie na výskyt ochorenia koronavírusu (COVID-19) a vyskytli sa u Vás príznaky ako napríklad kašeľ, dýchavičnosť, horúčka, bolesti hrdla, postupovať nasledovne:

Photo by CDC from Pexels
  • výlučne telefonicky kontaktovať svojho ošetrujúceho lekára alebo operačné stredisko a informovať ich o svojom zdravotnom stave
  • nechodiť priamo do ambulancie všeobecného lekára alebo do nemocnice z dôvodu možného šírenia nákazy,
  • následne po konzultácii s lekárom, postupujte podľa telefonických pokynov.

Linka Národného centra zdravotníckych informácií: 0800 221 234

Updated on: 14. júla 2020 - 01:59 (+02:00)
Last updated: 14. júla 2020 - 19:47 (+02:00)
1-910-99100-9991,000-9,99910,000+
Country and CityPozitívne vzorkyToday casesÚmrtíToday deathsUzdravení
USA3,506,44826,965138,6994521,565,502
Brazil1,895,5557,59673,1612401,213,512
India936,36828,72324,314587593,013
Russia739,9476,24811,614175512,825
Peru330,123012,0540221,008
Chile319,4931,8367,06945289,220
Mexico304,4354,68535,491485189,063
Spain303,69966628,40930
UK291,3731,24044,9681380
South Africa287,79604,1720138,241
Iran262,1732,52113,211179225,270
Pakistan253,6041,9795,32054170,656
Italy243,34411434,98417195,441
Saudi Arabia237,8032,6922,28340177,560
Turkey214,9939925,40220196,720
Germany200,528929,1390185,100
Bangladesh190,0573,1632,42433103,227
France172,377030,029078,597
Colombia154,27705,455065,809
Canada108,3772228,796672,079
Qatar104,5335171501101,160
Argentina103,26501,9262345,467
China83,60534,634078,674
Egypt83,00103,935024,975
Iraq81,7572,0223,3459550,782
Indonesia78,5721,5913,7105437,636
Sweden76,001345,545110
Ecuador68,45905,063030,369
Belarus65,269155474655,799
Belgium62,781749,787517,223
Kazakhstan61,7551,856375035,911
Oman59,5681,3892731437,987
Philippines57,5456341,603620,459
Kuwait56,174666396346,161
UAE55,1980334045,513
Ukraine54,7716381,4121427,154
Netherlands51,146536,13500
Bolivia49,2501,0631,8665915,294
Panama47,1730932023,919
Portugal47,0512331,668631,550
Singapore46,63034727142,737
Dominican Republic46,305799910723,134
Israel41,235603368319,474
Poland38,4572671,5881227,756
Afghanistan34,7402851,0483621,454
Romania33,5856371,9313021,803
Bahrain33,4760109029,099
Nigeria33,1530744013,671
Switzerland33,016701,968029,600
Armenia32,490339581820,729
Guatemala29,74201,24404,321
Honduras28,579489789153,123
Ireland25,670321,746023,364
Azerbaijan25,113543319616,150
Ghana24,9880139021,067
Japan21,8680982018,103
Algeria20,2165271,0281014,295
Moldova19,708269655613,033
Austria19,02173709117,073
Serbia18,9833444181313,991
Nepal17,06111638010,328
Morocco16,047111256113,403
Cameroon15,1730359011,928
Uzbekistan13,9934026518,074
S. Korea13,51233289012,282
Czechia13,3016335528,441
Denmark13,06124610012,160
Côte d'Ivoire12,87208406,810
Kyrgyzstan11,44432714923,538
Kenya10,79149720253,017
Sudan10,316065705,403
El Salvador10,303325278115,919
Australia10,25027010807,835
Venezuela9,70709302,671
Norway8,988425308,138
Malaysia8,729412208,524
Macedonia8,33213538944,468
Senegal8,2434515005,580
DRC8,1356019003,948
Costa Rica8,03603432,304
Ethiopia7,969203139112,430
Bulgaria7,411027603,517
Finland7,301632906,800
Bosnia6,981022603,179
Palestine6,7641984451,084
Haiti6,727014123,022
Tajikistan6,643475615,332
French Guiana6,17002903,210
Guinea6,14103704,862
Gabon6,02604603,475
Mauritania5,446014702,501
Madagascar5,3432633922,646
Luxembourg5,05610011104,195
Djibouti4,97925604,743
Central African Republic4,32105301,208
Hungary4,2581159503,106
Greece3,8835719301,374
Croatia3,8275212012,558
Albania3,667969722,062
Thailand3,22775803,091
Somalia3,07209301,343
Equatorial Guinea3,0710510842
Paraguay2,98002501,293
Nicaragua2,84609101,993
Maldives2,801391412,302
Mayotte2,72403702,480
Sri Lanka2,665191101,988
Lebanon2,451323711,452
Cuba2,43248702,275
Malawi2,4300390747
Mali2,4231112101,748
South Sudan2,1480410333
Congo2,0280470589
Estonia2,01516901,897
Slovakia1,90862801,493
Iceland1,90551001,882
Zambia1,89504201,412
Lithuania1,87517901,571
Slovenia1,8591011101,488
Guinea-Bissau1,8420260773
Cabo Verde1,72224190772
Sierra Leone1,65196411,190
Hong Kong1,57048801,229
New Zealand1,54512201,498
Libyan Arab Jamahiriya1,5120400367
Yemen1,49804240675
Swaziland1,43445200695
Benin1,3780260557
Rwanda1,378040710
Tunisia1,30645001,087
Montenegro1,2870240330
Mozambique1,2684990373
Jordan1,198151001,013
Latvia1,17403101,022
Niger1,0990680992
Uganda1,0401100984
Burkina Faso1,0371530873
Zimbabwe1,0340190343
Liberia1,0240510439
Cyprus1,0231190839
Georgia9994150870
Uruguay9890310903
Chad8800750792
Namibia86432129
Andorra8580520803
Suriname7800180526
Jamaica7591100628
Sao Tome and Principe7320140286
Togo7210150517
Diamond Princess7120130651
San Marino6990420656
Malta674090660
Réunion599330472
Channel Islands5810470512
Angola5250260118
Tanzania5090210183
Taiwan451070440
Syrian Arab Republic43922212138
Botswana39901038
Vietnam373100352
Mauritius3420100330
Myanmar337160261
Isle of Man3360240312
Comoros317070296
Guyana3000170155
Burundi269010207
Lesotho256113048
Martinique255015098
Mongolia2431300204
Eritrea232000107
Cayman Islands203010200
Guadeloupe1900140157
Faroe Islands188000188
Gibraltar180000179
Cambodia165900133
Bermuda150090137
Brunei141030138
Trinidad and Tobago133080124
Bahamas113211091
Monaco10904097
Aruba10503099
Barbados10307090
Seychelles10000011
Bhutan8400078
Liechtenstein8401081
Sint Maarten78015063
Antigua and Barbuda7403057
Turks and Caicos Islands7202011
Gambia6403034
French Polynesia6200060
Macao4600045
Saint Martin4303037
Belize3702020
Saint Vincent and the Grenadines3500029
Fiji2600018
Curaçao2501024
Timor-Leste2400024
Grenada2300023
Saint Lucia2200019
New Caledonia2100021
Lao People's Democratic Republic1900019
Dominica1800018
Saint Kitts and Nevis1700015
Falkland Islands (Malvinas)1300013
Greenland1300013
Holy See (Vatican City State)1200012
Montserrat1201010
Papua New Guinea110008
Western Sahara100108
MS Zaandam90200
British Virgin Islands80107
Caribbean Netherlands70007
St. Barth60006
Anguilla30003
Saint Pierre Miquelon20001
Last updated: 14. júla 2020 - 19:47 (+02:00)

Zdroje: corona.lmao.ninja, Johns Hopkins University, the New York Times, Worldometers
API Privacy Policy: https://github.com/NovelCOVID/API/blob/master/privacy.md