Šéf českého hnutia STAN pre PL: Pán Babiš má čo vysvetľovať

17. 11. 2018 20:09

„Celkom určite to môže otriasť vládou. Zlyháva tu ministerstvo vnútra aj spravodlivosti, zlyháva premiér. Považujem situáciu za veľmi závažnú,“ povedal k novému vývoju v kauze Čapí hnízdo po výrokoch premiérovho syna v rozhovore pre Parlamentné listy Petr Gazdík, predseda politického hnutia Starostové a nezávislí. „Poradíme sa s ostatnými stranami v Poslaneckej snemovni, ako to budeme riešiť. Či vyvoláme hlasovanie o nedôvere vláde. V každom prípade pán premiér má čo vysvetľovať. Jeho dnešné vysvetlenie ma rozhodne neuspokojilo,“ doplnil.

Šéf českého hnutia STAN pre PL: Pán Babiš má čo vysvetľovať
Foto: Hans Štembera
Popis: Petr Gazdík
reklama

Ako by ste komentovali nový vývoj v kauze Čapí hnízdo, výroky Babišovho syna na serveri seznamzpravy.cz o jeho údajnom únose a následne vyjadrenie premiéra, že jeho deti sú psychicky choré?

Situáciu považujem za mimoriadne závažnú a za fatálne zlyhanie polície, štátneho zastupiteľstva a orgánov činných v trestnom konaní. Ak polícia nie je schopná Babišovho syna dohľadať za taký čas a Sabina Slonková ho dohľadá a ešte s ním vedie rozhovor, to považujem za tristné. Poradíme sa s ostatnými stranami v Poslaneckej snemovni, ako to budeme riešiť. Či vyvoláme hlasovanie o nedôvere vláde. V každom prípade pán premiér má čo vysvetľovať. Jeho dnešné vysvetlenie ma rozhodne neuspokojilo.

Andrej Babiš

Andrej Babiš. Zdroj: TASR

To už mi čiastočne odpovedáte na otázku, čo sa bude diať ďalej. Aký odhadujete ďalší vývoj?

Mal by byť v koordinácii strán, ktoré nepodporili vládu Andreja Babiša. S tými sa budeme baviť, ako budeme postupovať a akým spôsobom chceme situáciu politicky riešiť.

Môže táto záležitosť podľa vás otriasť vládou?

Celkom iste to môže otriasť vládou. Zlyháva tu ministerstvo vnútra aj spravodlivosti, zlyháva premiér. Považujem situáciu za veľmi závažnú.

Budete sa usilovať o pád vlády alebo budete požadovať odstúpenie premiéra?

Budeme postupovať v koordinácii s ostatnými stranami, ktoré nepodporili vládu Andreja Babiša. Po schôdzke s nimi sa k tomu vyjadríme.

autor: Oldřich Szaban

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: Redakcia
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Harabin: Nevylučujem návrat. Je desivé ako Fiačan a Pčolinský zdemolovali cez súdnictvo štát. Ešte Lipšic na prokuratúru a sme horší než Burundi

23:59 Harabin: Nevylučujem návrat. Je desivé ako Fiačan a Pčolinský zdemolovali cez súdnictvo štát. Ešte Lipšic na prokuratúru a sme horší než Burundi

Najkontroverznejší sudca Najvyššieho súdu Štefan Harabin nevylučuje, že sa do talára vráti. “Teraz …