Nemecko: To nikto neodvysiela, hovorí Petr Bystroň k akcii proti migračným pašerákom. Alláhu akbar? Aj to vraj vysvetlili

8. 8. 2019 9:59

ROZHOVOR „Ľudia sú zdesení a väčšina médií dáva priestor ľuďom, ktorí všetko bagatelizujú, upokojujú...“ hovorí k prípadom násilia, ktoré sa odohrali v posledných dňoch v Nemecku, zahraničnopolitický hovorca frakcie AfD a jediný Čech v Bundestagu Petr Bystroň. Pri jednom z nich zomrelo dieťa, ktoré muž, pôvodom z Eritrey, zhodil aj s matkou pod vlak. Petr Bystroň sa vyjadril aj k novej šéfke Európskej komisie Ursule von der Leyenovej a rozhodne nejde o slová pochvaly. Pokiaľ ide o nemeckú kapitánku Racketeovú, uviedol: „Tá žena nepatrí do televízie, ale do väzenia.“ A vyslovil aj svoj názor vo veci „pravice“ v ČR.

Nemecko: To nikto neodvysiela, hovorí Petr Bystroň k akcii proti migračným pašerákom. Alláhu akbar? Aj to vraj vysvetlili
Foto: Zuzana Koulová
Popis: Petr Bystroň
reklama

Minulý týždeň otriasol Nemeckom prípad, keď Eritrejčan zhodil pod vlak matku s malým dieťaťom. Žena skončila v nemocnici, dieťa to neprežilo. Ako na túto hroznú udalosť reaguje verejnosť v Nemecku? A čo miestne médiá?

To bolo začiatkom týždňa – dieťa zabité, matka prežila. O dva dni neskôr to bolo naopak: istý Issa Mohammed za bieleho dňa na ulici mečom posekal a dobodal muža, ktorého jedenásťročná dcéra musela všetko sledovať.

Reakcie verejnosti aj médií na podobné zverstvá sú, bohužiaľ, už stereotypné. Ľudia sú zdesení a väčšina médií dáva priestor ľuďom, ktorí všetko bagatelizujú, upokojujú a hlavne odvádzajú pozornosť od jadra problému – a to, že títo ľudia tu v Európe zväčša nemali byť.

Nám sa napríklad vďaka interpelácii v bavorskom parlamente podarilo zistiť, že útočník, ktorý na Veľkú noc napadol kostol sv. Pavla v Mníchove, bol migrant, ktorý bol v Nemecku už dvakrát vo väzení a mal byť odsunutý. Jeho útok bol očividne islamisticky motivovaný – kričal pri ňom „Alláhu akbar!“.

Polícia však vtedy vo svojej prvej tlačovej správe tvrdila, že išlo o „pomäteného muža, ktorý kričal niečo nezrozumiteľné“. Väčšina médií to prevzala bez jediného náznaku kritickej žurnalistiky. Pritom svedkov bol plný kostol.

Nemecká politička za Zelených Valerie Wilmsová vraj na tragédiu na vlakovej stanici reagovala: „Nestojte na nástupišti blízko koľajiska a všetko bude okej.“ Je to pravda? A ak áno, čo na jej slová povedať?

Áno, je to pravda. Pridala tak ďalší skvost do pokladnice dobrých rád od politikov Zelených a socialistov na adresu znásilnených a pozostalých po vraždách. Politička SPD Henriette Rieckerová zase po masových znásilneniach na Silvestra v Kolíne ženám radila, aby si udržiavali „odstup na vzdialenosť paže“. A jeden komentátor televíznych novín na adresu znásilneného dievčaťa vyhlásil, že jeho život po tom znásilnení „bude iný, ale nie nevyhnutne horší“.

A ako sa k týmto prípadom stavajú ostatní politici? Čo napríklad Angela Merkelová? Chystajú sa nejaké zvláštne opatrenia?

Merkelová odišla v deň tej vraždy na dovolenku.

Angela Merkelová

Angela Merkelová  Zdroj: TASR

Na sociálnych sieťach v ČR ľudia, samozrejme, tieto tragédie rázne odsudzujú, ale objavujú sa aj názory, že si treba dávať pozor na „kolektívnu vinu“, a otázky, či by mali médiá vôbec uvádzať národnosť páchateľa. Aký je váš názor?

Médiá už národnosť páchateľa udávajú – keď ide o Nemcov. Aktuálny titulok: „Skupinové znásilnenie 18-ročného dievčaťa na Malorke. Štyria nemeckí turisti zatknutí!“ Hneď v titulku sa komunikuje, že násilníci boli Nemci. Ale v celom článku sa nedozviete ich mená. Znejú: Serhat, Azad, Yakub, Baran. Jednoducho robia všetko pre to, aby sa negatívne následky migrácie komunikovali čo najmenej.

Poslali ste mi odkaz na text, ktorý vyšiel v nemeckých novinách (Deutschland Kurier), kde sa píše, že talianska televízna stanica zdokumentovala, ako líbyjské remorkéry organizujú s nemeckými mimovládnymi organizáciami prechod nelegálnych migrantov do Európy. Vy sa v tomto článku tiež vyjadrujete. Môžete mi k tomu povedať viac?

Je to epochálny prelom v boji s pašerákmi ľudí v Stredozemnom mori. Talianom sa podarilo dokázať, čo bolo už dlho zjavné, a to, že pašeráci migrantov sú v priamom spojení s NGO-čkami prevádzkujúcimi lode na údajnú záchranu topiacich sa osôb. O žiadne záchrany nejde. Ide o pašovanie. Je to organizovaný zločin.

Odkaz TU.

Mimochodom, čo si myslíte o prípade nemeckej kapitánky Racketeovej, ktorá napriek zákazu aj blokácii vysadila z lode migrantov v talianskom prístave?

Racketeová je výborným príkladom, ako to funguje. Umelo sa z nej urobila mediálna hviezda a ľavicové kruhy v Nemecku sa ju snažia štylizovať do roly hrdinky. Pritom je to obyčajná ľavicová extrémistka, ktorá spolupracuje s kriminálnymi živlami. Tá žena nepatrí do televízie, ale do väzenia.

Carola Racketeová

Carola Racketeová  Zdroj: TASR

Aktivistku chcú oceniť v Paríži, v súvislosti s ňou sa hovorí o Nobelovej cene, objavilo sa dokonca aj prirovnanie k sirovi Wintonovi... Čo na to povedať?

Jasné, to je súčasť tej inscenácie. Ja som už pred rokom podal trestné oznámenie na všetkých sedem nemeckých NGO, ktoré v Stredozemnom mori pašujú migrantov. Podpísalo to viac ako 40 poslancov Bundestagu. No myslíte, že o tom niekto v Nemecku odvysielal hoci len sekundu? Nepasuje to do scenára.

Keď odbočíme, čo hovoríte na novú šéfku Európskej komisie Ursulu von der Leyenovú? Čo to bude v dôsledku znamenať pre Európsku úniu?

Z pohľadu kritika Európskej únie si môžem mädliť ruky. Von der Leyenová zlikvidovala za svoje krátke pôsobenie na ministerstve obrany celý bundeswehr. Ak bude takto pokračovať v Komisii, tak EÚ skrachuje do troch rokov.

Ale vážne: tá žena zadávala stámiliónové zákazky poradenskej firme McKinsey, v ktorej pracuje na vedúcej pozícii jej syn. V Bundestagu bola preto zriadená vyšetrovacia komisia. Ale čo. Christine Lagardeová, ktorá nikdy neviedla žiadnu banku, bola vymenovaná za šéfku Európskej centrálnej banky. Zato bola právoplatne odsúdená za spreneverenie 400 miliónov eur. Asi na to teraz má tú správnu kvalifikáciu.

Ursula von der Leyenová

Ursula von der Leyenová Zdroj: TASR

Andrej Babiš na adresu Ursuly von der Leyenovej okrem iného vyhlásil: „Pozná Českú republiku, pozná náš región, pre nás je to, samozrejme, podstatne lepšia voľba ako Timmermans.“ Má podľa vás pravdu? A domnievate sa, že bude Ursula von der Leyenová „ústretová“ ku krajinám V4?

Neviem, kam na to pán Babiš chodí, nemôžem to posúdiť. Generálne však platí, že krajiny V4 sú skeptické voči rôznym zverstvám z EÚ, pretože si ich obyvateľstvo zažilo totalitný režim a veľké časti ich občanov si neželajú návrat tých pomerov, proti ktorým pred 30 rokmi bojovali. Pani von der Leyenová k týmto bojovníkom nikdy nepatrila a určite nepatrí. Bude tvrdo presadzovať globalistickú agendu rušenia národných štátov a budovania supranacionálnej EÚSSR.

Ako vôbec, podľa vašich informácií, v súčasnosti v Nemecku vnímajú Andreja Babiša? Aký je skutočný pohľad Angely Merkelovej na českého premiéra?

To sa musíte opýtať pani Merkelovej, so mnou sa ona o pánovi Babišovi nerozpráva.

Keď sa pozrieme na českú politickú scénu, vzniklo nové hnutie Trikolóra, ktoré založil Václav Klaus ml. Ako vidíte šance Trikolóry na úspech?

Jednotlivých politikov ani strany v ČR som nikdy nehodnotil a ani teraz s tým nechcem začínať.

Generálne je škoda, že pravica v ČR je roztrieštená a chýba jej silný charizmatický líder aj politický subjekt, ktorý by ju zjednotil. Každému, kto sa o to pokúša, držím palce. Nie je to jednoduchá úloha.

autor: David Hora

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: Redakcia
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Čarnogurský: Taliansku nepomáha v čase, keď sa im hromadia mŕtvoly, Európska únia. Ak po pandémii neprehodnotia sankcie proti Rusku a Číne, treba ich opľuť

20:08 Čarnogurský: Taliansku nepomáha v čase, keď sa im hromadia mŕtvoly, Európska únia. Ak po pandémii neprehodnotia sankcie proti Rusku a Číne, treba ich opľuť

Ukazuje sa, že právne výmysly, ako je Európska únia, a schválne preháňam, nie sú schopné pomôcť svoj…