Mečiar vedel majstrovsky oslovovať ľudí, čo ešte o ňom prezradil exminister vnútra Gustáv Krajči?

1. 10. 2015 23:00

Nikdy si nemyslel, že sa raz dostane do veľkej politiky. Napriek tomu sa stal ministrom vnútra a veľmi blízkym spolupracovníkom Vladimíra Mečiara. V roku 1997 prevzal na seba osobnú zodpovednosť za zmarené referendum. Hoci neskôr od Mečiara odišiel, nikdy svoj vstup do HZDS neoľutoval. Bývalý minister vnútra Gustáv Krajči poodhalil pozadie doteraz nepoznaných káuz, ale aj to, čomu sa venuje v súčasnosti.

Mečiar vedel majstrovsky oslovovať ľudí, čo ešte o ňom prezradil exminister vnútra Gustáv Krajči?
Foto: archív GK
Popis: Gustáv Krajči, bývalý minister vnútra SR
reklama

Začínal ako učiteľ, skončil ako predseda politickej strany, ktorá sa nedostala do parlamentu. V súčasnosti podniká, dáva šancu mladým streleckým nádejám, chodí na poľovačky. Známym sa však stal predovšetkým ako minister vnútra, ktorý zmaril referendum v roku 1997.

Po Novembri 89 vstúpil na Spiši do VPN a na vývoj v tomto období si spomína takto: “Keď sa delilo VPN bola doba politického kvasu a ľudia na čele VPN strácali kontakt s ulicou, masami, ktoré chceli zmeny v spoločnosti. VPN začalo stagnovať, strácalo dych, vznikali vnútorné spory, čo ľudia prijímali negatívne. Novú nádej predstavoval Vladimír Mečiar, ktorý vedel majstrovsky oslovovať ľudí, a to bez rozdielu na to, aké mali vzdelanie, ale aj inteligenciu a kultúrne inštitúcie – umelcov. Bol som členom okresného predstavenstva VPN v Spišskej Novej Vsi a dostávali sme informácie od vtedajších poslancov (Belušová , Hübel starší, Kováč, Kato…). Pani Belušová bola predsedníčkou OP VPN ( na základe týchto informácií sme zvažovali ako pokračovať ďalej). Časť okresného predstavenstva sa rozhodla, že podporí prúd Vladimíra Mečiara a založí HZDS v okrese. Ja som bol v tejto skupine. Za predsedu OP HZDS kandidovala pani Belušová a ja. V tajných voľbách ma zvolili za predsedu OP HZDS a tu sa začala moja politická kariéra“, spomína si na svoj vstup do „veľkej politiky“ bývalý minister vnútra Gustáv Krajči.

V rozhovore pre Parlamentné Listy prehovoril nielen o tom, prečo odišiel od Vladimíra Mečiara, aké bolo pozadie zmareného referenda, či financovanie Záchranného systému Slovakia, ale aj o tom, čo si myslí o súčasnej migračnej kríze ako bývalý šéf rezortu vnútra. Viac podrobností sa dozviete už tento víkend. 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: Jozef Hübel
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Jarjabek o konflikte v strane: Likviduje nás to. Mám teraz spraviť tlačovku ja a po mne trebárs Blaha?

21:15 Jarjabek o konflikte v strane: Likviduje nás to. Mám teraz spraviť tlačovku ja a po mne trebárs Blaha?

Likviduje nás to. Nerozumiem tomu, veď preferenčne rastieme, hodnotí výzvu podpredsedu Smeru a expre…