Kollár o spojenectve so Salvinim: Na Slovensku mi to nič nekomplikuje. Budú ochotní so mnou spolupracovať, nech robím čokoľvek

13. 4. 2019 10:00

Vo februári vstúpil Boris Kollár so svojou stranou Sme rodina do hnutia Európa národov a slobody, ktorú založil taliansky minister vnútra Metteo Salvini. Nebojí sa Salviniho kontroverznej nálepky ani toho, že si tým zavrie dvere pred prípadnou budúcou koalíciou s našimi súčasnými opozičnými stranami. Keď ma budú potrebovať, zoberú ma všetkými desiatmi, odkazuje Boris Kollár.

Kollár o spojenectve so Salvinim: Na Slovensku mi to nič nekomplikuje. Budú ochotní so mnou spolupracovať, nech robím čokoľvek
Foto: TASR
Popis: Boris Kollár
Čo očakávate od tohto spojenectva v Európe národov a slobody (EFN) v podstate mesiac pred májovými eurovoľbami?
 
Očakávam od toho, že budeme v silnej európskej frakcii a budeme môcť spolupresadzovať náš program. Pokiaľ sa dostanete do europarlamentu s jedným-dvoma poslancami, už sa nestratíte, už máte slovo.
 
Znamená to teda, že by ste chceli získať v májových voľbách ako Sme rodina jeden až dva mandáty?
 
Charakterizoval by som to tak, že budem spokojný, keď budem mať jedného poslanca, nadmieru keď dvoch.
 
 
Foto: TASR M. Salvini
 
Nebojíte sa prípadných povolebných komplikácií kvôli tejto téme u nás na Slovensku po budúcoročných parlamentných voľbách?
 
Mne to nekomplikuje nič. Nebojím sa ničoho, presadzujem našu politiku a ja kvôli tomu, aby som uspokojil nejaké Progresívne Slovensko, tak nebudem meniť naše priority a ciele. Nezmením sa na liberála alebo slniečkára len preto, že by sa to niekomu páčilo. Oni budú ochotní so mnou spolupracovať nech robím čokoľvek. A keď to budú vedieť dať dokopy sami, bez nás, tak to dokopy dajú bez nás. A keď im svojimi percentami budeme chýbať, tak ja vám garantujem, že vám vôbec nebude prekážať moje spojenectvo so Salvinim, vykašlú sa na to a budú ma brať všetkými desiatimi.
 
 
 
Ako k vašej spolupráci so stranou Mattea Salviniho vôbec došlo?
 
Podobným témam sa v rámci zahraničných vzťahov venujeme dlhodobo, nadviazali sme spoluprácu so Slobodnou stranou Rakúska, boli sme aj na oficiálnom prijatí u jej predsedu pána Strachera. S nimi sa často stretávame a naše kontakty sú veľmi úzke. A chceme ísť ďalej, rovnako aj smerom k Talianom, na ktorých sa pýtate. Išlo to pomerne rýchlo.
 
A čo si o zakladateľovi ENF Salvinim myslíte? Vyjadrili ste sa o ňom pochvalne v súvislosti s podľa vás rýchlym zvládnutím migračnej otázky, myslím okrem tejto témy. Ale vlečú sa s ním aj škandály...
 
Pre mňa je to človek, ktorý nemá problém s pravdou či rešpektom v spoločnosti. To vidíte, keď tam idete, vyjdete von, ľudia si ho vážia. To je človek, ktorý za dvanásť mesiacov takmer zastavil migračnú cestu cez Taliansko. Znížil ju o 90 percent. Je to človek, ktorý keď niečo povie, tak to splní a čo budeme o tom debatovať. Má zdravý rozum. Chce chrániť hranice, tradície, právo na prácu pre svojich občanov, to všetko chceme aj my. Máme spoločný program, nemám sa za čo hanbiť.
 
Takže s jeho vyhraneným imidžom nemáte problém?
 
Nie, nemám. Práveže jeho imidž je veľmi dobrý a buďte si istý, že veľmi veľa politikov by chcelo mať taký imidž a popularitu ako má on.
 
Do akej miery sú hlboké vaše vzájomné kontakty po februárov vstupe do ENF?
 
Priznám sa, že u nás má tieto kontakty na starosti náš kandidát do eurovolieb Ľudovít Goga, to sú jeho kontakty, ja som bol na stretnutiach s pánom Strachem.
 
Konferencia ENF, ktoré sa uskutoční v Bratislave, tá je vašou vstupnou iniciatívou?
 
Nie, ale to stretnutie spoluorganizujeme, podobné budú po celej Európe.
 
Autor: Ľudovít Kusal
 

 

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: Ľudovít Kusal
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Konečným cieľom je zrušiť národné štáty. Markéta Šichtařová stručne a mrazivo o európskej integrácii

23:58 Konečným cieľom je zrušiť národné štáty. Markéta Šichtařová stručne a mrazivo o európskej integrácii

INVENTÚRA MARKÉTY ŠICHTAŘOVEJ Je verejným tajomstvom, že konečným cieľom európskej integrácie je zru…