Kollár: Takéto ´tanečky´ nás absolútne netrápia. Oni budú škrabkať na dverách a robiť si hanbu

29. 6. 2019 0:00

ROZHOVOR Riadne sa do nich pustil... Boris Kollár hodnotí, prečo ho iné opozičné strany nepozývajú na rokovania, čo si myslí o ich obede so Zlaticou Kušnírovou a s kým všetkým je po voľbách ochotný rokovať. „Stretnem sa s každým," čím nevylučuje ani Smer.

Kollár: Takéto ´tanečky´ nás absolútne netrápia. Oni budú škrabkať na dverách a robiť si hanbu
Foto: TASR
Popis: Boris Kollár

Opozičné strany sa začali stretávať pre pred- i povolebnú spoluprácu a vás na tieto rozhovory nikto nevolá. Ako to beriete?

My robíme politiku pre ľudí a nie pre opozičné strany. A preto s týmto nemáme žiaden problém. Ani to neriešim. Dôležité je, aby sme mali dostatočný počet hlasov, aby sme mohli meniť zákony pre ľudí.

A takéto tanečky pred voľbami nás absolútne netrápia.

Prečo to tak je? Prečo vás z týchto rozhovorov vylučujú?

Vylučovaní sme dovtedy, kým nebudú mať dosť percent, a potom budú škrabkať na dverách a budú si robiť hanbu. Myslím si, že je to ich problém a ich hanba.

Včera sa uskutočnil spoločný obed organizovaný Zlaticou Kušnírovou. Kušnírová chcela pôvodne pozvať aj vás, no koalícia PS-Spolu vraj nesúhlasila, tak vás nepozvala. Nakoniec tam ani sami neprišli...

Presne tak, vidíte, čo sú to za ľudia. Na jednej strane nesúhlasia s nami, potom sami neprídu. To akú úctu majú k tej žene? Druhá vec je, kto tam bol. Počul som, že tam boli demokratické strany.

Miroslav Beblavý a Boris Kollár počas diskusie v televíznom štúdiu TA3  Zdroj: TA3

To je strana, v ktorej sú štyria, a ďalší do nej nemôžu vstúpiť?  My máme dvetisíc členov a okresnými tajomníkmi máme obsadených 70 okresov. Máme predsedníctvo, kontrolné orgány.

Ďalší tam mali byť takí, čo sa označujú za slušných. A hádžu jedlo, vykrikujú vulgárnosti, oplzlosti a pľujú na ľudí. To sú tí progresívni. S takýmito sa mám stretávať?  Mám aj inú robotu, ako sa stretávať s takýmito ľuďmi.

Vo štvrtok zverejnený prieskum vám pripisuje v budúcom parlamente 12 poslancov a bez nich dnešná opozícia podľa tohto prieskumu vládu nezloží. Znamená to, že majú lídri ostatných strán takú animozitu voči vám, že až prebíja racionálne rozmýšľanie?

Opakujem, že robím politiku pre ľudí, nie pre lídrov ďalších strán. Spýtajte sa na to ich. Ja budem robiť to, čo som občanom sľúbil, stále hovorím to isté – nebudem sa zaoberať hĺbkovou sondou do psychiky nejakých lídrov, ktorí sa tu pasujú za neviem čo.

Ani jedna možná koalícia teda nebude môcť byť zostavená bez vás. Pre vás je to asi najlepšia možná pozícia.

Áno, to je.

Neznižujete si stálym odmietaním spolupráce so Smerom rokovaciu pozíciu? Stále na tom trváte?

Budem sa rozprávať s každým aj s Marianom Kotlebom, s každým jedným. V tejto chvíli neviem, kto tam bude. Ja neviem, či tam bude napríklad Smer.

Keď tam bude a pozve nás na konzultácie, tak určite sa s každým stretnem. Aj s Progresívnym Slovenskom, úplne s každým, napriek tomu, že do nás kopú a nemôžu nás pomaly ani cítiť.

Predstavitelia opozičných strán na archívnej snímke TA SR. Zľava Veronika Remišová, Richard Sulík, Boris Kollár a Miroslav Beblavý

Ale pristúpim k voľbám s pokorou. Sme rodina musí urobiť dobrý výsledok. To je pre nás dôležité. Po voľbách sa uvidí, kto bude mať aké percentá a podľa toho sa budú rozdávať karty.

Takéto odmietanie vopred je prejav pyšnosti.

Opozičné strany prechádzajú zaujímavým vývojom. Igorovi Matovičovi odišla časť poslancov, jeho dvojka je u Andreja Kisku, v SaS požiadala o pozastavenie členstva Lucia Ďuriš Nicholsonová, KDH vyhlásilo, že ide do volieb samostatne a že Slovensko ohrozuje liberálna lavína, o tri dni ohlásia svoje stretnutie s PS, máme tu novú stranu, novú platformu v rámci jednej strany. Ako hodnotíte tieto pohyby, príchody a odchody?

Zľava Igor Matovič a Boris Kollár na archívnej snímke TA SR

Nebudem hodnotiť a komentovať interné záležitosti politických strán a hnutí. Nechcem sa starať do problémov Igora Matoviča, Richarda Sulíka, rovnako ako to oni nerobili v mojom prípade. To je, samozrejme, ironicky myslené. Lebo Igor to robil.

Čo myslíte konkrétne?

Keď som na začiatku vyrazil tých troch (Martina Šimkovičová, Rastislav Holúbek a Peter Marček – pozn. PL.sk), hneď mal komenty. Toto ja robiť v žiadnom prípade nebudem.

Autor: Ľudovít Kusal

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: Ľudovít Kusal
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Harabin naznačil, čo ukazujú jeho prieskumy: Nemám obavy, tvrdí. Vysvetľuje Kotlebu, hovorí aj o ultraliberálno-úchyláckom bloku

0:01 Harabin naznačil, čo ukazujú jeho prieskumy: Nemám obavy, tvrdí. Vysvetľuje Kotlebu, hovorí aj o ultraliberálno-úchyláckom bloku

Bývalý predseda Najvyššieho súdu Štefan Harabin zaznamenáva relatívne úspešné ťaženie so svojou poli…