Kiskovej strane prieskumy neprajú. Remišová však v rozhovore prekvapila

27. 8. 2019 7:00

Strana bývalého prezidenta Andreja Kisku sa tesne potáca na hranici zvoliteľnosti do parlamentu, má okolo päť percent. Na pohľad je to slabý výkon strany exprezidenta, ktorý sám bol podľa prieskumov verejnej mienky veľmi populárny. Ale – možno s tým v strane rátali a je to súčasť ich vízie… ParlamentnéListy.sk sa pýtali bývalého organizátora pochodov Za slušné Slovensko Igora Šeligu, exeuroposlankyne Jany Žitňanskej a bývalej štátnej tajomníčky na ministerstve spravodlivosti Márie Kolíkovej, čo na zatiaľ slabý výkon strany hovoria. Všetci mlčia, na otázky neodpovedali. Jedine poslankyňa NR SR Veronika Remišová, ktorá vymenila OĽaNO Igora Matoviča za stranu Andreja Kisku, nie je ticho a dokonca ako uviedla, výsledky považuje za veľmi dobré.

Kiskovej strane prieskumy neprajú. Remišová však v rozhovore prekvapila
Foto: TA3
Popis: Zľava Veronika Remišová a Andrej Kiska počas tlačovej koferencie strany Za ľudí.
reklama

Spĺňajú aktuálne preferencie strany Za ľudí – tesne nad čiarou vstupu do parlamentu – očakávania, s ktorými ste prestupovali zo strany Igora Matoviča?

Strana Za ľudí ešte ani riadne nevznikla a už má v prieskumoch 5,5 %, čo je veľmi dobrý výsledok. Od posledného prieskumu sme navyše stúpli.

Ak si spomenieme na prieskumy pred voľbami v roku 2016, tak niektoré opozičné strany aj po štyroch rokoch existencie a relatívne dobrej známosti značky sa pohybovali pod hranicou zvoliteľnosti.

Ste teda spokojná... S čím najviac?

Tvrdo pracujeme s tímom takmer sto odborníkov na programe a hlásia sa k nám stále noví a noví ľudia.

Strana Za ľudí nebude strana jedného človeka, ale je v prvom rade tímom zrelých a schopných ľudí, ktorí nielenže majú dobré myšlienky, ale hlavne vedia tieto myšlienky a víziu zrealizovať.

Strane Andreja Kisku vyčítajú odborníci najmä to, že programom oproti ostatným opozičným stranám nijako neprekvapila, len sa zaradila medzi opozíciu. Sú dokonca hlasy, podľa ktorých je táto strana odkázaná na chyby najmä Progresívneho Slovenska-Spolu, keď ich voliči prejdú k vám.

Odborníci konštatujú? To nemôže byť pravda. Celý program predstavíme až na sneme v septembri.

Aké teda máte vízie?

Naše priority – boj proti korupcii a za spravodlivosť, zlepšenie kvality života a vyššie mzdy, pomoc rodinám, byty pre mladé rodiny, radikálne zlepšenie služieb štátu v zdravotníctve, školstve a v starostlivosti o starších ľudí.

A hlavne sa nenecháme zastrašiť rôznymi kriminálnymi živlami, ktoré si myslia, že im patrí celé Slovensko.

Viete pomenovať veci aj konkrétnejšie?

Iste, aj v lete napríklad pracujeme a strážime peniaze občanov. Len pred pár dňami som podala viaceré podnety na policajnú inšpekciu v súvislosti so zneužívaním polície rôznymi kriminálnymi živlami, čo sa ukázalo pri Kočnerových kauzách.

Tiež Úrad pre verejné obstarávanie práve oznámil, že intenzívne preveruje môj podnet, v ktorom som upozorňovala na nezmyselný projekt rušenia rodných čísel.

Projekt pripravuje ministerka vnútra, môže stáť stovky miliónov eur a spôsobí občanom len problémy. My chodíme veľa medzi ľudí, stretávame sa s nimi a postupne prechádzame celé Slovensko.

Autor: Lucia Balichová

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: Redakcia
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Harabin: Nevylučujem návrat. Je desivé ako Fiačan a Pčolinský zdemolovali cez súdnictvo štát. Ešte Lipšic na prokuratúru a sme horší než Burundi

23:59 Harabin: Nevylučujem návrat. Je desivé ako Fiačan a Pčolinský zdemolovali cez súdnictvo štát. Ešte Lipšic na prokuratúru a sme horší než Burundi

Najkontroverznejší sudca Najvyššieho súdu Štefan Harabin nevylučuje, že sa do talára vráti. “Teraz …