Ako prebieha islamizácia Česka… Znalec odkrýva neznáme fakty

4.11.2017 7:05

ROZHOVOR Bývalý moslim, autor kníh Islám a islamismus v České republice a Ježíš Kristus a islám Lukáš Lhoťan v rozhovore pre Parlamentné listy opisuje, ako prebieha prenikanie islamu do ČR.

Ako prebieha islamizácia Česka… Znalec odkrýva neznáme fakty
Foto: Vít Hassan
Popis: Pálenie Koránu v pražskom parku Stromovka

Hovorí sa o tom, ako ambasády islamských štátov alebo ich nadácie podporujú islamizáciu krajín Európy... Čo k tomu môžete povedať? Ktoré štáty sa na tom podieľajú?

Hlavne Saudská Arábia, Katar, Kuvajt. Ale moslimské komunity podporujú všetky moslimské krajiny. Turecko ovláda väčšinu tureckých mešít v Európe. Maroko sa stará o komunity svojich občanov v Európe a podobne. Dokonca táto politika bola v niektorých krajinách, napríklad v Nemecku, podporovaná aj zo strany štátu.

Islamizácia Európy je logickým dôsledkom masovej migrácie moslimov do Európy a šírenia islamu; islam je misijný nábožensko-politický systém, ktorý využíva súčasný politický sekulárno-liberálny režim na svoju expanziu. Bolo by naivné si myslieť, že sa niečo také nebude diať.

Ako to konkrétne vyzerá v Českej republike?

Rôzne islamistické organizácie a moslimské štáty tu podporovali vznik mešít, vydávanie literatúry propagujúcej islam a Saudská Arábia napríklad platí českým moslimom všetky náklady na púť do Mekky. Posielajú sem aj svojich ideológov, aby tu zasievali medzi moslimami ich verziu islamu a presadzovali islamské právo šaría. To občas vedie ku konfliktom medzi jednotlivými organizáciami a krajinami, ale tie verejnosť nevidí.

A kto je hlavným nepriateľom týchto moslimských aktivít v Česku?

Možno to ľudí prekvapí, ale nie sú to českí antiislamisti, ale veriaci kresťania. Moslimovia neuvažujú vo výhľade nejakého štvorročného volebného obdobia tak, ako uvažuje väčšina politikov u nás v Európe. Moslimovia uvažujú v dlhodobom horizonte desaťročí a vidia, že reálne sú českí antiislamisti slabí, roztrieštení a mnohí z tých, ktorí sú výraznými postavami českého antiislamu, majú o islame chabé znalosti alebo sa snažia antiislam využiť len na svoje politické ciele a dostať sa na vlne odporu k islamu do politických funkcií a k válovu.

Moslimovia zároveň vidia na príklade Francúzska či Británie, že nie je spoločenský konsenzus v odpore k šíreniu islamu a proti imigrácii, aj keď to možno v rôznych anketách vyzerá inak. Takže moslimovia vedia, že naša politika je roztrieštená, a dokážu v nej dobre „plávať“. Dokážu spolupracovať s väčšinou našich politických strán a aj napriek rôznym kauzám sa im darí postupne presadzovať šírenie islamu priamo aj nepriamo prostredníctvom výučby multikulturalizmu na školách a prostredníctvom podpory imigrácie.

Lenže veriaci kresťania sú pre nich veľká prekážka. Veriaci kresťan vie, že islam nie je inou cestou k Bohu, ako sa dá charakterizovať filozofia takého profesora Halíka a jeho kolegov z ideologického smeru takzvaných abrahámovských náboženstiev, ale naopak vie, že islam je cestou k záhube duše. Takýto veriaci kresťan vie, že pravda je len jedna a rozhodne ňou nie je islam. Preto títo veriaci kresťania vedú aktívny odpor proti moslimskému prisťahovalectvu, proti šíreniu islamu a vedú aj apologetiku proti islamu a jeho lživosti. 

Preto môžeme vidieť, že najväčší odpor proti imigrácii moslimov je v kresťanskom Poľsku či v Maďarsku. Títo veriaci kresťania to však nielenže presadzujú, ale vychovávajú v tom aj svoje deti, ktoré sú potom vzdelané v problematike islamu a dokážu mu čeliť. Títo veriaci kresťania v tomto duchovnom zápase proti islamu sa neohliadajú na nejaké štvorročné volebné obdobie, ale konajú celý svoj život, a preto predstavujú skutočnú dlhodobú hrozbu pre islam.

A preto sa aj českí moslimovia snažia v rámci spolupráce s multikultúrnymi organizáciami šíriť v českej spoločnosti – a hlavne v českých školách – brožúrky typu Islam a kresťanstvo v Biblii alebo Ženy v islame a ženy v židovsko-kresťanskej tradícii, ktoré obsahujú lži a polopravdy o kresťanstve. Preto sa im venujem aj vo svojej knihe Ježíš Kristus a islám.

Lukáš Lhoťan je bývalý moslim a autor kníh Islám a islamismus v České republice, Ježíš Kristus a islám či Arménský holocaust – Sto let od plánované genocidy arménského národa 1915 – 2015. Vydal aj knihu Marek z Aviana – patron a štít Evropy: Životopis duchovního obránce Středoevropanů před islamizací. Predtým pôsobil ako redaktor kóšer finančného webu Shekel.cz. Teraz pracuje ako analytik pre Da Vinci Prague Institute, o.s. Od roku 1998 do roku 2010 bol spolupracovníkom predsedu českých moslimov Muneeba Hassana Alrawiho, do roku 2012 členom Moslimskej obce v Brne, je absolventom vzdelávacích kurzov o islame saudskoarabskej World Assembly of Muslim Youth a absolventom študijného pobytu v USA The International Visitor Leadership Program (2010).

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: Lukáš Petřík
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Markéta Šichtařová domýšľa plány von der Leyenovej. Je to hrozivé: Náklady ako na vojnovú ekonomiku. Budeme ľahkou korisťou Číny!

0:00 Markéta Šichtařová domýšľa plány von der Leyenovej. Je to hrozivé: Náklady ako na vojnovú ekonomiku. Budeme ľahkou korisťou Číny!

INVENTÚRA MARKÉTY ŠICHTAŘOVEJ Západnej Európe sa nepáči, že niekto vyrába a poskytuje služby lacnejš…