Európa v bahne. Treba konať. Analytik Zábojník po útoku v Nice opäť bez servítky

16.7.2016 20:30

Bezpečnostný expert Juraj Zábojník po teroristickom útoku v Nice tvrdí, že sústrastné slová politikov sú nezaujímavé, pokiaľ robia sústavné chyby. Očakáva preto veľmi rýchly zvrat politiky. Zábojník sa vo svojom vyjadrení pre ParlamentnéListy.sk zamýšľa nad postupom, ktorý by mali politické špičky pri boji proti teroristom urýchlene prijať.

Európa v bahne. Treba konať. Analytik Zábojník po útoku v Nice opäť bez servítky
Foto: Archív, JZ
Popis: Juraj Zábojník

Potvrdzujú sa moje slová z mediálnych vystúpení, že šialenci budú bojovať tými najjednoduchšími zbraňami, ktoré sú dostupné, a ktorým z hľadiska prevencie bezpečnostné zložky nemôžu v žiadnom prípade zabrániť.

Ak je človek v bahne po pás, nikdy sa z neho nevytiahne, pokiaľ nezvolí taktiku, že si ľahne celou plochou naň a pomaly sa začne z neho vyslobodzovať. Ak sa začne panicky pohybovať, skončí zle a stratí sa v ňom. Európa je v podobnom bahne a ak nezačne konať nie silou, ale rozumom, bude mnoho nevinných obetí v letoviskách aj na miestach, kde sa sústreďuje najviac ľudí a to sú letiská, verejné podujatia, nákupné centrá a podobne.

Slová politikov sú už nezaujímavé

Odkedy nás dejiny ako ľudstvo naučili zabíjať, pristupuje sa k tvrdým a nekompromisným metódam, ktoré by nikto nepripustil. Slová politikov, ako sú „je nám ľúto,“ „súcitime s pozostalými,“ „neprestaneme bojovať s teroristami,“ sú už nezaujímavé, pokiaľ robia sústavné chyby a nič nevymysleli.

Vojna medzi dvoma stranami

Zabijaci sú z vnútorného prostredia a preto treba myslieť a konať, a nie rozprávať do médií otrepané frázy. Tomuto sa nedá zabrániť, pokiaľ sa nezmení celková filozofia a taktika, ktorá musí mať víziu, ako ochrániť občanov a nie chaos v hlave. Smutná tvár politika pred médiami ľuďom už nepomôže. Toto je tvrdá vojna medzi dvoma stranami, a ak toto nikto nevidí, tak je to smutné a povedal by som až katastrofálne.

Chce to prísny postup

Očakávam veľmi rýchly zvrat politiky a prísneho prístupu k tým otázkam, ktoré sú nám jasné. Niet už nad čím zalamovať rukami, pozerať sa na to a čakať ako nepríčetný, kedy a kde budú ďalšie masakre. Treba dať toto riešenie do rúk odborníkom, od ktorých si musia dať politici poradiť a musia ich počúvať. Inak táto rovnica nemá riešenie.

Juraj Zábojník

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: ste

Ďalšie články z rubriky

Raketové útoky akoby Asada posilnili. Ste vedľa ako tá jedľa, odkazuje Tereza Spencerová priamo zo Sýrie „hovoriacim hlavám“ v Európe. Prináša informácie z miesta aj FOTO

0:00 Raketové útoky akoby Asada posilnili. Ste vedľa ako tá jedľa, odkazuje Tereza Spencerová priamo zo Sýrie „hovoriacim hlavám“ v Európe. Prináša informácie z miesta aj FOTO

OKNO DO SVETA TEREZY SPENCEROVEJ „Akoby tie raketové útoky, nech už bolo ich motívom čokoľvek, len v…