Stanislav Martinčko: Videl som šesť pracovných miest!

9.12.2015 19:56

Ani ODVAHA – Veľká národná a proruská koalícia, ktorá ide do volieb 2016, aj keď podľa názvu by jej to patrilo, sa neodváži balamutiť občanov, že vytvorí 100 000 pracovných miest, tak ako ich sľúbil vytvoriť vládny SMER na svojom sneme v Nitre.

Stanislav Martinčko: Videl som šesť pracovných miest!
Foto: SITA
Popis: Minister financií Peter Kažimír, predseda vlády Robert Fico a minister vnútra Robert Kaliňák

Ale ak to bude so 100 000 pracovnými miestami podobne, ako s dokončenou diaľnicou z BA do KE, ktorá mala byť podľa SMERU hotová v roku 2010, tak sa Slovensko a jeho nepracujúci nemusia obávať, za čo si kúpia nové montérky do práce. Aj keď tých pracovných miest je na Slovensku stále málo a ak aj sú, tak sú mizerne platené, mnohí naši robotníc si po otvorení obálky s výplatou myslia, že sa vrátili do doby otrokárov a otrokov, ktorí dreli mnoho hodín vo fabrikách skoro zadarmo a boli radi, ak dostali pár drobných, na uživenie svojej rodiny. Tak nejako vyzerajú aj súčasne mzdy našich robotníkov, ktorí drú za minimálnu mzdu 400 EUR, naša vláda sa výškou minimálnej mzdy chváli a minister Richter sa nad jej výškou rozplýva, namiesto toho, aby sa za ňu hanbil a chodil pre tými, ktorí toľko zarábajú po kanáloch. Preto sa nemôžeme veľmi čudovať našim ľuďom, že v státisícoch odchádzajú pracovať mimo vlasť, aby uživili svoje rodiny a riskujú tým možnosť, že sa im rodiny rozpadnú. Priemerná mzda sa u nás počíta na stovky EUR, ktorú máloktorý robotník niekedy uvidí, ale ak by sme do toho započítali aj výplaty, ktoré nosil poslanec SMERU Jánoš domov a balil ich do výplatných pások z alobalu, keď len za minutú počítačka, ktorou rátal alobalové výplaty, dokáže spočítať 1200 kusov bankoviek, tak si to skúste prerátať, aké to boli výplaty, keď podľa manželky pána Jánoša táto počítala aj 15 min. Podobne sa hraje s priemernými zárobkami sestier aj minister Čislák, ktoré sú podľa neho viac ako 1000 EUR, no v skutočnosti sestry drú za pár drobných, ale ak pán minister má v platoch sestier započítané aj platy tety Anky a iných ujov dojacích naše zdravotníctvo, tak sa nemôžeme čudovať vysokým priemerným platom. Preto desaťtisíce našich sestier radšej utiera zadky Rakúšanom, Nemcom a zároveň vidí a porovnáva ceny v obchodoch, ktoré sú v mnohých prípadoch nižšie, ako na Slovensku. Ale späť k našim šiestim pracovným miestam, ktoré v menšom, či väčšom množstve môžu vidieť občania po celej krajine a nevedno o nich, ktoré štatistiky napĺňajú.

Týchto našich šesť pracovných miest z diaľky vyzerali ako teroristi, lebo sa im veľmi podobal údajný  terorista z osady na východnom Slovensku, ale po príchode k nim, v nich  spoznávame možno budúcich ekonomických migrantov, ktorí raz odídu niekde do Anglicka. Sedeli na zábradlí, pofajčievali a okolo nich pohodené dve metly, dva prázdne fúriky a dve lopaty. Sú to zrejme pracovné miesta, o ktorých hovorí minister Richter, že prácou získavajú pracovné návyky, v skutočnosti možno, len znižujú  percento nezamestnanosti, ktoré on prezentuje, ako úspech doterajšieho vládnutia a úmyselne zamlčuje podobné percentá v susednej Českej republike, ktoré sú oveľa priaznivejšie v porovnaní so Slovenskom a to hovoríme preto, lebo v minulosti skoro každá jedna tlačová beseda na túto tému  začínala slovami, že Česko má historicky najvyššiu nezamestnanosť a hovorili o nej len preto, aby zakryli vlastné alarmujúce percentá. Štát týmto pracovným miestam, okolo ktorých sú pohodené lopaty, metly a fúriky namiesto riadne platenej práce ponúka smiešnych 60 EUR, aby sa nemusel starať o skutočnú zmysluplnú prácu, radšej nás balamutí o 100 000 pracovných miestach. 

Budú nás ešte dlho klamať?  

Stanislav Martinčko (O2H)
Článok publikujeme so súhlasom autora, pôvodný text nájdete na martincko.blog.sme.sk.

Ste politik? Zverejnite bez redakčných úprav všetko, čo chcete. Zaregistrujte sa TU.
Ste čitateľ a chcete komunikovať s politikmi? Zaregistrujte sa TU.

autor: mv
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Ďalšie články z rubriky

Mikloško: Európa bola najsilnejšia, keď bola kresťanská. Otváranie sa iným kultúram je sebevraždou

16:10 Mikloško: Európa bola najsilnejšia, keď bola kresťanská. Otváranie sa iným kultúram je sebevraždou

KOMENTÁR JOZEFA MIKLOŠKA „Európa nie je problém, je riešením“ – nedávno povedal slovenský prezident.…